APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Atbalsts ilgākam darba mūžam

 

ESF projekts „Atbalsts ilgākam darba mūžam” Nr. 7.3.2.0/16/I/001


 

Darbinieku vecumā virs 50 gadiem nodarbinātība, ievērojot šīs vecuma grupas darbaspēka specifiku un vajadzības, ir mūslaiku darba tirgus prasība un nepieciešamība. Lai veicinātu gados vecāku cilvēku darbaspēju saglabāšanu un palīdzētu darba devējiem savos uzņēmumos noturēt darbiniekus virs 50 gadiem, kā arī lai stiprinātu izpratni sabiedrībā, ka ilgajos darba gados cilvēku uzkrātā pieredze un zināšanas ir ļoti vērtīgs resurss, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) īsteno Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektu “Atbalsts ilgākam darba mūžam.”

 

2019. gadā šī projekta ietvaros darba devējiem, kuri nodarbina darbiniekus vecumā 50 gadi un vairāk, tika piedāvāts jauns pakalpojums “Darba vides un cilvēkresursu potenciāla izvērtējums” - uzņēmuma vai iestādes novecošanās pārvaldības plāna izstrāde un atbalsta pasākumi saskaņā ar darbinieku individuālo novērtējumu.

 

Stāsta ESF projekta “Atbalsts ilgākam darba mūžam” vadītāja Mairita Mēnese: “Tā ir iespēja darba devējiem saņemt darba aizsardzības speciālista, ergoterapeita, arodveselības ārsta un personālvadības speciālistu vērtējumu un ieteikumus gan uzņēmuma darba vides uzlabošanai, gan veiksmīgai personāla jautājumu risināšanai darbā ar vecāka gadagājuma nodarbinātajiem. Piemērota darba vide un veselība ir galvenie aspekti, kas ir ļoti svarīgi darbiniekiem vecumā virs 50 gadiem, lai viņi spētu strādāt ilgāk un sekmīgāk. Tāpēc vairāki projekta atbalsta pasākumi, ko var saņemt darbinieki, ir vērsti uz to, lai viņi varētu uzlabot savu veselības stāvokli. Vairāk nekā 140 projekta dalībnieku jau ir izmantojuši dažādas rehabilitācijas un veselību nostiprinošas aktivitātes, 270 apmeklēja fizioterapeita konsultācijas, bet 94 cilvēki tikās ar uztura speciālistiem un uzklausījuši viņu padomus. Labas atsauksmes ir par psihologa un miega speciālista atbalstu, jo īpaši to gados vecāku darbinieku vidū, kuriem ir darbs maiņās.”

 

ESF projektu “Atbalsts ilgākam darba mūžam” NVA īsteno līdz 2022.gada beigām. Vairāk par projektu lasiet NVA tīmekļvietnes sadaļā Darba devējiem.

 


Uzziņai:
2019.gada decembra sākumā NVA uzskaitē bija 21 416 bezdarbnieki vecumā 50 gadi un vairāk, kas ir 39,8% no kopējā reģistrēto bezdarbnieku skaita valstī. 35,6% no reģistrētajiem bezdarbniekiem vecumā 50 gadi un vairāk ir ilgstošie bezdarbnieki, 23,3% - personas ar invaliditāti. 15441 bezdarbnieks vecumā virs 50 gadiem 2019.gada 11.mēnešos iekārtojās darbā.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv