Tukuma filiāle

Engures novads

 

Novada mājas lapā:    

www.enguresnovads.lv

 

Engures novada platība – 397.9 km2. Iedzīvotāju blīvums 20,1 iedz./km2.
Novada teritoriālās vienības: Smārdes pagasts, kurā atrodas 4 ciemi- Smārde, Milzkalne, Rauda un Cērkste; Engures pagasts, kurā atrodas astoņas apdzīvotas vietas- Engure, Abragciems, Plieņciems, Apšuciems, Klapkalnciems, Ķesterciems, Bērzciems un Ezermuiža; Lapmežciema pagasts, kurā atrodas 5 ciemi Lapmežciems, Bigauņciems, Ragaciems, Antiņciems, Čaukciems.

Engures novadu raksturo viena no garākajām jūras robežām starp visiem Latvijas novadiem – 56 km.
Novada teritoriju šķērso maģistrālie autoceļi Rīga – Ventspils, Jūrmala – Kolka, vilciena līnija Rīga – Tukums, bet gar jūru kursē starppilsētu autobusi. Darbību tuvākajā nākotnē sola uzsākt lidosta „Airport Jurmala”, kas lidlaukā investējuši vairākus miljonus eiro, tostarp izbūvējot fantastisku pasažieru termināli, plānojot sākt starptautiskus pasažieru un kravu pārvadājumus.


Iedzīvotāju skaits: 7080 uz 01.01.2018. (CSB informācija)
Iedzīvotāji darbaspējas vecumā: 4219 uz 01.01.2018. (CSB informācija)

Bezdarbnieku skaits / Bezdarba līmenis uz 01.06.2018:

Datu avots: NVA

 

Darba iespējas novadā

Nodarbinātība un darba iespējas

Ar Engures novadā reģistrētajām vakancēm varat iepazīties https://cvvp.nva.gov.lv/#/pub/.

2018. gada pirmajā pusgadā NVA Tukuma filiālē tika reģistrētas 127 brīvas darba vietas. No tām vairums – 43 – vienkāršajās profesijās; iekārtu un mašīnu operatori un izstrādājumu montieri – 23; pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki – 17; kvalificēti amatnieki un strādnieki – 12; speciālisti – 11l vecākie speciālisti – 12 vakances. Papildus informācija pieejama NVA tīmekļa vietnē
Ekonomika un uzņēmējdarbības vide.


Lielākie uzņēmumi Engures novadā ir: vācu ceļu būves kompānija „Strabag” , zivju ražotnes cehs „Unda”, apģērbu ražotne „M.P. Socks”, saldētava FFL, degvielas uzpildes stacija MC.

 

Vidējā darba samaksa:

Vidējā bruto darba alga Engures novadā (2017.gadā):

  • EUR 806 (Pavisam, bez privātā sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu <50);
  • EUR 693 (Pašvaldības struktūrās)
  • EUR 695 (Sabiedriskajā sektorā);
  • EUR 945 (Privātā sektora komersanti ar nodarbināto skaitu >=50) (CSB informācija)

 

Sadzīves apstākļi

Engures novads ir miera osta Baltijas jūras krastā ar labi attīstītu uzņēmējdarbības vidi. Lapmežciemā, Engurē, Smārdē un Ķemeru nacionālā parka teritorijā pieejamas patiesi skaistas tūrisma vietas un unikālas dabas zonas. Viesiem ir pussimts naktsmītņu, kur Engures novadā atpūsties, kā arī pieejamas skaistas telšu vietas un piejūras stāvlaukumi. Viens no lielākajiem novada simboliem ir Milzkalns. Ziemā, pateicoties siltumam, kas plūst no jūras, Milzkalnā ir patīkamāka gaisa temperatūra nekā citos Latvijas slēpošanas kalnos, tāpat kalnā ir vislabākais snovborda parks. Plaši pazīstama ir nocietinātā Šlokenbekas muiža, kuras teritorijā atrodas Ceļu muzejs, bet telpās – šarmantas zāles kultūras pasākumu norisei. Vilinoša ir Valguma pasaules relaksējošā jaunatklātā baskāju taka, kas guvusi Veselības ministrijas atzinību, un apļa labirints. Gada liekākais notikums novada dzīvē ir Zvejnieksvētki, kas katru gadu jūlijā pulcē tūkstošiem viesu Lapmežciemā un Engurē. Jauniešus priecē plašas sporta iespējas - visos trīs novada pagastos ir daudzpusīgi sporta kompleksi, no kuriem visvairāk lepojamies ar grandiozo Lapmežciema sporta centru.

 

Par novada kvalitātēm liecina arī tas, ka daudzi sirmgalvji izvēlas pavadīt mūža nogali Raudā. Pansionāts „Rauda” ir viens no labākajiem sociālās aprūpes centriem Latvijā. Izsenis zvejniecība un lauksaimniecība novada teritorijā bijusi izplatītākā rūpala. Makšķerniekiem joprojām lielā cieņā ir zivīm bagātie Engures un Kaņiera ezeri.

 

Engures novada iedzīvotājiem ir dota iespēja sūtīt savus bērnus izglītības iestādēs Milzkalnē, Smārdē, Lapmežciemā un Engurē, pēc tautas skaitīšanas datiem iedzīvotāju skaists Engures novadā pēdējos desmit gados ir palielinājies.

 

Jaunuzceltās Engures mūzikas un mākslas skolas audzēkņi katru gadu ieņem godalgotas vietas republikas konkursos. Novada kultūras dzīve ir enerģiska un sakņota gan nacionālās, gan modernās vērtībās. Īpaši principiāla ir vietējo mērošanās ar spēkiem novada čempionātos basketbolā, futbolā, florbolā, novusā galda tenisā, skriešanā. Engures novadā Šlokenbekas muižā 2014. gadā aizsākās ainaviskais taku skriešanas seriāls Stirnu buks un skriešana ir kļuvusi par vienu no populārākajiem novada sporta veidiem. Katrā pagastā reizi gadā vasarā risinās sporta svētki.

 

Engures novada mājas lapā var iegūt aktuālo informāciju gan iedzīvotāji un gan novada viesi, ir pieejama aktuālā informācija uzņēmumiem, t.sk arī par biznesa attīstības iespējam novadā un atbalsta programmām.

Pašvaldība savā mājas lapā ievieto aktuālo informāciju par vakantajām amata vietām pašvaldības uzņēmumos un iestādēs. Kā arī novada mājas lapā var atrast informāciju par izglītības iespējam novadā, sociālo un veselības aprūpi un citu aktuālo informāciju.