Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Pirmo reizi Nodarbinātības valsts aģentūra rīkos karjeras izaugsmes dienas Latvijas skolās

 

Lai iepazīstinātu skolēnus ar veiksmīgas karjeras izaugsmes ceļa karti un iespējām darba tirgū, pirmo reizi Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) īpašā karjeras dienu kampaņā 2 mēnešu laikā viesosies vispārizglītojošās, jauniešu un pieaugušo vakara (maiņu), neklātienes vidusskolās, profesionālajās skolās, internātpamatskolās, ģimnāzijās un pamatskolās visā Latvijā. Kampaņu iedibina kā ikgadēju tradīciju, lai veidotu sekmīgu NVA partnerību ar jauniešiem jau esot skolas solā un plānojot savu profesionālo nākotni.

 

Kampaņu 9. - 12. klašu skolēniem atklās piektdien, 26.septembrī, kad NVA vadītāja Inese Kalvāne, aģentūras karjeras konsultanti, speciālisti un pašvaldību pārstāvji plkst.9.00 viesosies Jelgavas Spīdolas Ģimnāzijā, savukārt plkst. 13.00 - Dobeles valsts ģimnāzijā.

 

Pasākumos piedalīsies arī aktīvi jaunieši, kuri dalīsies savā pieredzē un veiks skolēnu aptauju, apzinot viņu viedokli par nodarbinātības iespējām Latvijā u.c. jautājumiem. Aptaujas rezultātā apkopos secinājumus par skolēnu viedokli nodarbinātības kontekstā.

 

Karjeras dienu jauniešiem mērķis ir iepazīstināt ar NVA kā turpmāko partneri karjeras izaugsmes plānošanas procesā un atbalsta saņemšanā situācijas, kad nepieciešama palīdzība atbilstoši darba tirgum papildināt teorētiskās un praktiskās arodprasmes. Skolēniem būs iespēja iepazīties ar daudzveidīgo NVA pakalpojumu klāstu, kurus iespējams izmantot visas dzīves garumā – sākot no 15 gadiem līdz pat sirmam vecumam.

 

Pasākuma laikā NVA karjeras konsultanti informēs skolēnus arī par prasmēm, iemaņām un zināšanām, kādas šodien ir nepieciešamas, lai veiksmīgi atrastu darbu un strādātu savā izvēlētajā profesijā. Ir būtiski, lai skolēni jau esot skolas solā domātu par savu nākotni un apzinātos tās iespējas, kuras sniedz valsts brīdī, ja radusies krīzes situācija.

Tāpēc NVA speciālisti skaidros par aģentūras darbu ne tikai bezdarbnieku reģistrēšanas kontekstā, bet arī par sniegtajām iespējām karjeras izaugsmē. Proti, par kursu un dažādu apmācību piedāvājumu. Tāpat skolēniem būs iespēja uzzināt par situāciju darba tirgū un pieprasītākajām profesijām. NVA speciālisti skolēniem skaidros arī iespējamos riskus un sekas, izvēloties strādāt ārpus Latvijas.

 

Vienlaikus skolēni saņems detalizētu informāciju par piedāvātajiem specifiskajiem pakalpojumiem tieši jauniešiem, piemēram, par Jauniešu garantijas atbalsta pasākumiem un Skolēnu vasaras darbu. Tā, piemēram, skolēniem un jauniešiem no 15 līdz 25 gadu vecumam ir iespējas bez maksas apgūt gan nepieciešamās praktiskās darba iemaņas, gan darboties dažādās jauniešu darbnīcās, gan ar valsts atbalstu strādāt, iegūstot pirmo reālo darba pieredzi.

 

Skolēni pasākuma laikā varēs uzdot sev interesējošus jautājumus arī par citām atbalsta iespējām, kuras nodrošina Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), arodvidusskolas u.c.

 

Kopumā šogad bez darba ir 7 277 jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem, kas ir 9% no kopējā reģistrēto bezdarbnieku skaita. Lielākoties iemesls jauniešu bezdarbam ir nepietiekamās profesionālās un praktiskās iemaņas vai neatbilstoša arodizglītība. Kopumā šogad ar NVA atbalstu darbu atrada un sāka strādāt 7 176 jaunieši.

 

Vairāk informācijas par iespējām skolēniem un jauniešiem saņemt NVA atbalstu atrodama NVA mājaslapas sadaļās "Karjeras pakalpojumi" un "Jauniešiem".

 

Sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr. 67021808; 67021744

Aplūkot e-pastu


 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv