APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA sadarbībā ar valsts institūcijām gatava sniegt palīdzību uzņēmuma

 

Lai operatīvi un pēc iespējas efektīvi sniegtu atbalstu "Liepājas metalurga" bijušajiem darbiniekiem, NVA sadarbībā ar  "Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru" (VSAA), "Latvijas investīciju un attīstības aģentūru" (LIAA), Liepājas pilsētas domes atbildīgajām institūcijām un uzņēmuma „Liepājas Metalurgs” pārstāvjiem, ir gatavi sniegt atbalstu „Liepājas metalurga” darbiniekiem, kuri zaudēs darbu. Jau patlaban NVA Liepājas filiāles darbinieki aktīvi meklē "Liepājas metalurga" darbiniekiem piemērotas vakances, tai skaitā tuvākajos reģionos, piemēram, Ventspilī un Brocēnos.

NVA ir vienojusies ar „Liepājas Metalurga” Personāla daļu, ka uzņēmuma teritorijā izvietos visiem pieejamu informāciju par vakancēm Liepājā, tāpat interesenti varēs iepazīties ar  metālapstrādes jomai pietuvināto vakanču sarakstu visā Latvijā. „Karsto” sarakstu ik dienu aktualizēs ar jaunām vakancēm. Pašreiz NVA Liepājas filiālē ir ziņas par 238 brīvām darbavietām. Tāpat ikviens „Liepājas metalurga” darbinieks varēs pie sava NVA aģenta iepazīties ar uzņēmumu sarakstu, kuri meklē darbiniekus. Brīvo darba vietu meklējumos cilvēki aicināti izmantot arī NVA bezmaksas CV/Vakanču portālu.

"Esam vienojušies, ka  NVA strādās tandēmā ar „Liepājas Metalurga” Personāla nodaļu un konsultēs rūpnīcas darbiniekus jau „Liepājas Metalurga” telpās. Sadarbībā ar VSAA un uzņēmuma Personāla daļu ir sagatavotas un tiks izplatītas īpašas "Maršruta lapas". Tās no darba atbrīvotos cilvēkus uzskatāmi informēs par to, kur un cikos jādodas pēc palīdzības un kādi dokumenti jāņem līdzi, kādus pakalpojumus piedāvā NVA un kā pieteikties bezdarbnieka pabalsta saņemšanai. Ikvienam cilvēkam individuāli izskaidros, kas jādara un kur jāvēršas bezdarba gadījumā. Arī VSAA ir gatava uzņemt cilvēkus noteiktā laikā un vietā. Turklāt NVA un VSAA Liepājā atrodas vienā ēkā un cilvēkiem nebūs jādodas tālu no vienas iestādes uz otru. Visa šī informācija būs individuāli izsniegtajā „Maršuta lapā,” norāda NVA direktora vietnieks pamatdarbības jautājumos Raitis Imša.

Lai ieinteresētu darba devējus pieņemt darbā bijušos "Liepājas metalurga" darbiniekus, NVA speciālisti regulāri sazinās arī ar tiem uzņēmējiem, kuri darbiniekus meklē, nepubliskojot savas vakances. Ir izrādīta interese par elektriķiem, metinātājiem, atslēdzniekiem un citiem kvalificētajiem speciālistiem.  NVA Liepājas filiāle ir uzrunājusi dažādu nozaru  darba devējus, un daudzi no viņiem pauda ieinteresētību pieņemt  izskatīšanai „Liepājas Metalurga” bijušo darbinieku CV.
 
NVA rūpīgi pēta situācijas attīstību akciju sabiedrībā „Liepājas metalurgs” jau kopš brīža, kad problēmas uzņēmumā  sāka apdraudēt tur strādājošo darba vietas. NVA atbildīgās amatpersonas ar AS "Liepājas metalurgs" valdes un  arodbiedrību pārstāvjiem vairākkārt tikās un apsprieda turpmāko rīcību. Mēs esam saņēmuši arī konceptuālu Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociācijas apliecinājumu, ka tā informēs un mudinās asociācijas biedrus saviem uzņēmumiem meklēt potenciālos darbiniekus starp atbrīvotajiem „Liepājas Metalurga” strādniekiem,” norāda R.Imša.

NVA  piedāvā pārkvalificēties vai apgūt jaunam darbam nepieciešamās zināšanas un prasmes, iesaistoties NVA profesionālajā vai neformālajā apmācībā. Neformālās izglītības ietvaros bijušie "Liepājas metalurga" darbinieki, kuriem tas būs nepieciešams, varēs apgūt  gan valsts valodu, gan datorprasmes, gan svešvalodas un citas mācību programmas. NVA piedāvātās Profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības programmas ļaus apgūt darba devēju pieprasīto profesiju vai paaugstināt jau esošo kvalifikāciju.

NVA sadarbībā ar konkrētiem darba devējiem bijušos AS "Liepājas metalurgs" darbiniekus varēs iesaistīt arī tādos pasākumos kā "Apmācība pēc darba devēja pieprasījuma" un "Praktiskā apmācība pie darba devēja prioritārajās nozarēs". Šo pasākumu ietvaros bezdarbnieki apgūst konkrētam uzņēmumam vajadzīgās profesijas un pēc veiksmīgas apmācību pabeigšanas var turpināt darbu pie šī jaunā darba devēja.  

Tāpat bijušie "Liepājas metalurga" darbinieki, kas būs atraduši darbu attālāk no deklarētās dzīves vietas,  aicināti  pieteikties NVA reģionālās darba mobilitātes programmā. Šie cilvēki jau no pirmās darba dienas varēs saņemt kompensāciju transporta izdevumiem vai telpu īrei.

Vēl pirms atbrīvošanas cilvēki var izmantot NVA karjeras konsultācijas, kā arī konkurētspējas paaugstināšanas pasākumus. Bezdarba riskam pakļautajiem darbiniekiem NVA sniedz arī psiholoģisko atbalstu, palīdzību CV un motivācijas vēstules rakstīšanā, atbalstu karjeras izvēles, profesionālās piemērotības izpētē un profesionālo mērķu noteikšanā. Tāpat NVA piedāvā apgūt darba meklēšanas metodes un darba tirgum nepieciešamās pamatprasmes, kā arī saņemt psiholoģisko un juridisko atbalstu.

Darba zaudēšanas gadījumā "Liepājas metalurga" bijušajiem darbiniekiem ir jāreģistrējas NVA filiālē kā bezdarbniekiem. Arī tad, ja darba meklētājs neatbilst bezdarbnieka statusam, piemēram, ir valsts pensijas saņēmējs, viņš var reģistrēties aģentūrā kā darba meklētājs un saņemt NVA atbalstu.

 

Sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Iveta Kancēna
Tālr. 67021808
MOB: 29466959

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv