APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA direktore iepazīstina Liepājas domes deputātus un uzņēmējus ar aktuālo darba tirgus situāciju Latvijā

 
Lai informētu par darba tirgus situāciju un aktuālajiem nodarbinātības jautājumiem, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore B. Paševica  un ESF projekta „Kompleksi atbalsta pasākumi” vadītāja Andra Osīte vakar,  29. aprīlī piedalījās NVA organizētajā seminārā Liepājas pilsētas Domē.

NVA ESF seminārā „Nodarbinātības valsts aģentūras jaunie nodarbinātības pasākumi, to īstenošana. Aktualitātes, problēmas un risinājumi” piedalījās arī Liepājas Domes priekšsēdētājs U. Sesks, viņa vietnieks G. Ansiņš, Domes Ekonomikas nodaļas eksperte nodarbinātības jautājumos Aija Saldovere, NVA filiāles vadītāja Dace Baumane, kā arī pilsētas arodbiedrību un lielāko uzņēmumu pārstāvji.
NVA direktore B. Paševica klātesošiem prezentēja aktualitātes nodarbinātības jomā un informēja par jaunajiem nodarbinātības pasākumiem, kā arī iedzīvotāju iesaistīšanās iespējām jaunajos NVA pasākumos, piemēram, ESF projekta „Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām”, „Pirmā un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmu apguve”, „Kompleksi atbalsta pasākumi” Jauniešu darba praksēs.

Semināra laikā tika pārrunāti ar nodarbinātību saistīti jautājumi, kas ir tieši aktuāli Liepājas novada iedzīvotājiem un uzklausīti ierosinājumi pasākumu pilnveidošanai.

Tāpat vizītes ietvaros tika izvērtēta NVA un Liepājas pašvaldības līdzšinējā sadarbība NVA organizētajos aktīvās nodarbinātības pasākumos, to skaitā bezdarbnieku un nodarbināto apmācībā, ESF projekta „Apmācība Darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai, ja darba devējs ir pašvaldība” jeb tā dēvētajā „100 Ls stipendiātu programmā”. Liela interese pilsētas uzņēmējiem bija par Jauniešu darba praksēm ESF projekta „Kompleksi atbalsta pasākumi” ietvaros, ko plānots uzsākt šā gada jūnijā.

B. Paševica informēja, ka līdz ar pirmajām stabilizācijas pazīmēm valstī saistībā ar reģistrētā bezdarba līmeņa samazināšanos, arī Liepājas pilsētā vērojama bezdarba līmeņa sarukšana. Tā šā mēneša laikā, saskaņā ar NVA Liepājas filiāles datiem, darbā iekārtojušies 435 reģistrētie bezdarbnieki, bet šogad kopumā darbu atraduši – 1249 iedzīvotāji. Tomēr bezdarba līmenis Liepājas pusē vēl joprojām ir augsts – 19,5%.

Savukārt kā informēja NVA Liepājas filiāles vadītāja D. Baumane, no kopējā reģistrētā bezdarbnieku skaita: Sievietes ir 4124 (jeb 53%), invalīdi -313 (4%), jaunieši vecumā līdz 25 gadiem  1142 (14,7%), ilgstošie bezdarbnieki – 1729 (22,9%) un pirmspensijas vecuma bezdarbnieki – 717 (9,5%).

Pēc semināra B. Paševica kopā ar Liepājas Domes vadību piedalījās preses konferencē un sniedza intervijas žurnālistiem.

Tāpat NVA direktore apmeklēja NVA fināli Liepājā, Graudu ielā 50, kur tikās ar filiāles darbiniekiem un pārrunāja darba aktualitātes.


Sagatavoja:
Iveta Kancēna
Informācijas nodalas vadītāja
Tālr. 67021808
Aplūkot e-pastu


< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv