APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA bezdarbniekiem sniegs atbalstu profesionālās augstākās izglītības ieguvē

 
 Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu piedāvā bezdarbniekiem ar augstāko vai nepabeigtu augstāko izglītību iespēju apgūt pirmā vai otrā līmeņa augstākās profesionālās izglītības programmas. Pasākumā iesaistītajiem bezdarbniekam tiks izsniegts kupons līdz 1000 Ls vērtībā izvēlētās studiju programmas apmaksai.

Pieteikties 2009./2010. akadēmiskā gada 2.semestra mācībām bezdarbnieki varēs mēneša laikā, sākot ar šodienu, jebkurā NVA filiālē, līdzi ņemot pasi, kā arī dokumentus par iegūto augstāko izglītību vai augstākās izglītības pārtraukšanu.

Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmu bezdarbnieks varēs apgūt:
  • ja programmas apguve bija sekmīgi uzsākta, bet vismaz vienu gadu pirms iesaistes nodarbinātības pasākumā pārtraukta* un līdz izglītību apliecinoša dokumenta saņemšanai palicis mazāk nekā 18 mēneši.

Otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmu bezdarbnieks varēs apgūt:
  • ja ir iegūta izvēlētās otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas apguvei nepieciešamā izglītība un ja izvēlētās izglītības programmas apguves laiks nav ilgāks par 18 mēnešiem;
  • ja izvēlētās programmas apguve iepriekš bija sekmīgi uzsākta, bet vismaz vienu gadu pirms iesaistes nodarbinātības pasākumā pārtraukta* un līdz izglītību apliecinoša dokumenta saņemšanai palicis mazāk nekā 18 mēneši.

*Par studiju pārtraukumu nav uzskatāms akadēmiskais atvaļinājums.

Izglītības iestādi bezdarbnieks izvēlas sadarbībā ar karjeras konsultantu. Bezdarbnieka piemērotību konkrētās izglītības programmas apguvei nosaka izglītības iestāde.

Priekšrocība tikt iesaistītam otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas apguvē ir tiem bezdarbniekam, kuri nodarbinātības pasākuma pieteikšanās brīdī:
  • vismaz 3 gadus pēc izglītības iegūšanas nebija uzsākuši darba tiesiskās attiecības iegūtās izglītības jomā;
  • darba tiesiskās attiecības iegūtās izglītības jomā bija uzsākuši, taču tās tika izbeigtas;
  • reģistrēti NVA kā bezdarbnieki ilgāk nekā vienu gadu.

Studiju laikā bezdarbniekam ik mēnesi tiks maksāta stipendija 70 Ls apmērā.

Pasākumam piešķirtā finansējuma ietvaros studijas uzsākt vai turpināt 2010. gadā varēs 350, savukārt 2011.gadā – 550 bezdarbnieki ar augstāko vai nepabeigto augstāko izglītību.

Plašāka informācija, kā arī piedāvāto profesionālās augstākās izglītības programmu saraksts pieejams NVA mājas lapas sadaļā „Jaunie nodarbinātības pasākumi” .


Sagatavoja:
Informācijas nodaļa
Tālr. 67021808; 67021744
Aplūkot e-pastu

Aplūkot e-pastu< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv