APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Jaunieši bezdarbnieki var pieteikties dalībai nākotnes profesijas izvēles pasākumā “Darbnīcas jauniešiem”, kā arī svešvalodu un datorzinību apmācībām

 
Projekts „Jauniešu garantijas” nr. 7.2.1.1/15/I/001 
 
Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotais Eiropas Savienības fondu (ESF) projekts “Jauniešu garantijas” bezdarbniekiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem piedāvā iespēju pieteikties svešvalodu un datorzinību apmācībām pasākuma “Neformālās izglītības programmu īstenošana” ietvaros, savukārt jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem vēl var iesaistīties pasākumā “Darbnīcās jauniešiem”, kas sniedz teorētiskas un praktiskas zināšanas par trim dažādām profesionālās izglītības programmām, lai jaunietis varētu izvēlēties tieši viņam piemērotu turpmākās izglītības un profesionālās darbības jomu.
 

Lai piedalītos ESF projekta “Jauniešu garantijas” aktivitātēs, jaunietim bezdarbniekam jābūt reģistrētam kādā no NVA filiālēm, jāapmeklē ESF projekta "Jauniešu garantijas" karjeras konsultants un jāizsaka vēlme iesaistīties kādā no minētajiem pasākumiem.

 

ESF projekta “Jauniešu garantijas” īstenošana tika uzsākta 2014. gadā, lai sekmētu jauniešu iekļaušanos mūsdienu darba tirgū, piedāvājot gan darba tirgus vajadzībām atbilstošu prasmju un iemaņu attīstīšanas iespējas, gan darba pieredzes iegūšanas iespējas pie darba devējiem. Izmantojot dažādas metodes, profilēšanas rezultātus, individuālās un grupu konsultācijas, karjeras konsultants noteica konkrētam jaunietim nepieciešamo atbalsta pasākumu kopumu. Šo četru gadu laikā ar projekta atbalstu pastāvīgā darbā ir iekārtojušies 39 267 NVA reģistrēto bezdarbnieku vecumā līdz 29 gadiem, bet kopumā dažādos pasākumos iesaistīti 70 948 jaunieši, turklāt daudzi no viņiem izmantojuši iespēju piedalīties vairākos pasākumos.*

 

ESF projekta "Jauniešu garantijas" pasākumu dalībnieki apmeklēja seminārus, lekcijas vai īsos kursus NVA konkurētspējas paaugstināšanas pasākumos, ieguva profesionālo kvalifikāciju, iesaistoties profesionālajā apmācībā, vai darbam nepieciešamās prasmes, apgūstot neformālās izglītības programmas. Neformālās izglītības programmu apguvē lielu jauniešu atsaucību guvušas svešvalodu un datorzinību apmācības, bet lauku reģionos pieprasīta bija iespēja iegūt traktortehnikas vadītāja kvalifikāciju. Iesaistoties profesionālajā apmācībā, visbiežāk jaunieši apguva tādas darba tirgū pieprasītās profesijas kā metinātājs, lietvedis, projekta vadītājs, mazā biznesa organizators, datorsistēmu tehniķis un klientu apkalpotājs.

 

Jaunieši bezdarbnieki guva darba pieredzi un attīstīja darba iemaņas, strādājot pie darba devējiem pasākumos "Subsidētā darba vieta jauniešiem bezdarbniekiem (pasākumi noteiktām personu grupām)", "Pirmā darba pieredze jaunietim" un "Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā". Savukārt tiem jauniešiem bezdarbniekiem, kuri vēlējās kļūt par uzņēmējiem un izstrādāja biznesa plānus, tika piedāvāta iespēja saņemt konsultatīvu un finansiālu atbalstu komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai.

 

Ja jaunietis bezdarbnieks piedalījās ESF projekta "Jauniešu garantijas" pasākumos attālāk no deklarētās dzīvesvietas, NVA kompensēja transporta, dzīvojamo telpu īres vai dienesta viesnīcas izdevumus.

 

2018.gada 31.augustā NVA bija reģistrēti 3341 jaunieši bezdarbnieki vecumā līdz 24 gadiem, kas ir 5.8% no kopējā NVA reģistrēto bezdarbnieku skaita un 6186 bezdarbnieki vecumā no 25 līdz 29 gadiem, kas ir 10.7% no reģistrēto bezdarbnieku kopskaita. Gada laikā jauniešu bezdarbnieku skaits samazinājies par 1042, savukārt bezdarbnieku vecumā no 25 līdz 29 gadiem skaits kopš 2017.gada 31.augusta ir samazinājies par 1007 cilvēkiem.

 

Detalizētāka informācija par NVA īstenotajiem ESF projekta "Jauniešu garantijas" pasākumiem izlasāma NVA mājaslapas sadaļā ”Klientiem” > “Jauniešiem”.

 

*2018.gada 31.jūlija dati

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv