APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Izveidots e-buklets “Bēgļu pirmie soļi ceļā uz darbu”

 


Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) projekta “Bēgļu un personu ar alternatīvo statusu integrācija Latvijas darba tirgū”* ietvaros ir izveidots un publicēts NVA tīmekļvietnē elektroniskais buklets bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu “Bēgļu pirmie soļi ceļā uz darbu” latviešu, angļu, krievu, arābu un tigriņu valodā. Buklets ir izstrādāts saskaņā ar Ministru kabineta 2015.gada 2.decembra rīkojumu Nr. 759 “Rīcības plāns personu, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, pārvietošanai un uzņemšanai Latvijā” un sniedz informāciju par NVA pakalpojumiem, kā arī par nodarbinātības, mājokļa un sociālā atbalsta jautājumiem.


E-bukleta sadaļā „Bēgļu pirmie soļi ceļā uz darbu” var uzzināt, kā kļūt par NVA klientu un iegūt bezdarbnieka vai darba meklētāja statusu, kādas ir latviešu valodas mācīšanās iespējas, kā paaugstināt konkurētspēju darba tirgū un iesaistīties profesionālās vai neformālās izglītības programmu apguvē un citos NVA pasākumos. Sadaļā „Darba tirgū, darbā un profesijā” publicēta informācija par darba kultūru Latvijā, darba tiesiskajām attiecībām, darba līgumu, valstī noteikto minimālās algas apmēru, nodokļiem, darba drošību un sociālajām garantijām, kā arī par to, kur un kā var risināt nesaskaņas darbavietā. Sadaļā „Cita svarīga informācija” izlasāmas ziņas par mājokļa atrašanas iespējām, īres līgumu, dzīves vietas deklarēšanu, pašvaldību palīdzību, sociālo pakalpojumu pieejamību, izglītības sistēmu, iepriekš iegūtās izglītības atzīšanu, sociālā mentora pakalpojumiem un citiem aktuālajiem jautājumiem. E-bukletā atrodama arī noderīgā kontaktinformācija, kā arī atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.

 


___________________________
* NVA projekts “Bēgļu un personu ar alternatīvo statusu integrācija Latvijas darba tirgū” ir izveidots, lai veicinātu bēgļu un personu ar alternatīvo statusu iekļaušanos Latvijas darba tirgū. Bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu projekts nodrošina latviešu valodas kursus, tikšanos ar darba devējiem, individuālas konsultācijas, seminārus par darba iespējām Latvijā un citas atbalsta aktivitātes.

    

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv