APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Viena no NVA prioritārajām mērķa grupām – jaunieši bezdarbnieki

 

2011.gada 31.decembrī Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrēti 15 387 bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 24 gadiem, kas veido 11,8 % no kopējā valstī reģistrētā bezdarbnieku skaita.
Jauniešu bezdarbnieku skaits pērn, salīdzinājumā ar 2010.gadu, ir samazinājies par 7816 bezdarbniekiem. Proti, 2010.gada decembra beigās NVA bija reģistrēti 23 203 bezdarbnieki - jaunieši jeb 14,3 % no bezdarbnieku kopskaita.


No kopējā jauniešu bezdarbnieku skaita aptuveni 6% nav ieguvuši pamatizglītību, 32% ieguvuši pamatizglītību vai profesionālo pamatizglītību, savukārt 33% ieguvuši vispārējo vidējo izglītību. Profesionālo izglītību ieguvis 21%, bet augstāko izglītību ieguvuši 8% gados jauno bezdarbnieku. No tiem aptuveni 1% ieguvis maģistra grādu, 5% ieguvuši bakalaura grādu, bet pārējie 1. vai 2. līmeņa profesionālo augstāko izglītību. Lielākais reģistrēto jauniešu bezdarbnieku ar augstāko izglītību skaits ir šādās augstskolā iegūtajās profesijās: ekonomists, komercdarbības vai uzņēmējdarbības speciālists, sabiedrisko attiecību speciālists vai vadītājs, filologs, jurists.

2011.gadā NVA uzsāka jaunus pasākumus jauniešiem bezdarbniekiem – ”Darba vieta jaunietim” un ”Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam”, lai bezdarbnieki vecumā no 18 – 24 gadiem attīstītu darba iemaņas un prasmes, gūtu darba pieredzi un paaugstinātu savu konkurētspēju darba tirgū.

Aktīvajā nodarbinātības pasākumā „Darba vieta jaunietim” pērn kopumā iesaistījās 381 jaunietis vecumā no 18 – 24 gadiem. NVA 2012.gadā pasākumā plāno iesaistīt 539 jauniešus bezdarbniekus. Pasākums tiek līdzfinansēts ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu projekta ”Kompleksi atbalsta pasākumi” ietvaros, lai veicinātu jauniešu bezdarbnieku integrēšanu darba tirgū, vienlaikus veicinot pastāvīgu darba vietu izveidi un jauniešu pastāvīgu nodarbinātību.

 

Lielu atsaucību guvis pasākums „Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam”, tajā 2011.gadā iesaistījās 1255 jaunieši bezdarbnieki. Pasākumā iesaistītie tika nodarbināti biedrībās un nodibinājumos, ar mērķi veicināt jauniešu bezdarbnieku bezatlīdzības darbību sabiedrības labā. NVA 2012.gadā pasākumā plāno iesaistīt aptuveni 300 jauniešus vecumā no 18 – 24 gadiem.

 

Plašāka informācija par nodarbinātības pasākumiem jauniešiem NVA mājaslapas (www.nva.gov.lv) sadaļā „Bezdarbniekiem” --> „Nodarbinātības pakalpojumi” --> „Darba vieta jaunietim” vai „Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam”.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv