APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

2011.gadā darbā iekārtojās 93 600 bezdarbnieku, 78% no tiem atraduši darbu pēc dalības NVA pasākumos

 
Saskaņā ar VID datiem 2011.gada 12 mēnešos pastāvīgā darbā kopumā iekārtojās 93 600 NVA reģistrētie bezdarbnieki, no tiem 73 245 bezdarbnieki jeb 78% atraduši pastāvīgu darbu pēc dalības NVA īstenotajos aktīvajos vai preventīvajos pasākumos.   

Pērn turpināja palielināties ilgstošo bezdarbnieku skaits, kas iekārtojās pastāvīgā darbā, tā 2011.gada 12 mēnešos darbā iekārtojās 29 638 ilgstošie bezdarbnieki. Salīdzinājumam: 2009.gadā pastāvīgu darbu bija atraduši tikai 5 135 ilgstošie bezdarbnieki, savukārt 2010.gadā – jau 22 345 ilgstošie bezdarbnieki. 2011.gada 12 mēnešos pastāvīgā darbā iekārtojās 18 326 jaunieši bezdarbnieki un 4 913 bezdarbnieki pirmspensijas vecumā.

Apkopojot NVA statistikas datus par  tiem NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem, kuri 2011. gadā atraduši darbu,  secināms, ka visbiežāk pastāvīgajā darbā iekārtojušies vienkāršo profesiju pārstāvji, kā arī pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki. Darba atrašanā veiksmīgākie pērn bijuši arī kvalificētie strādnieki un amatnieki, proti, tādu profesiju pārstāvji kā celtnieki, šuvēji, atslēdznieki, ēku celtnieki, konditori, namdari, krāsotāji, elektriķi. Darbu 2011.gadā izdevies atrast daudziem iekārtu un mašīnu operatoriem, izstrādājumu montieriem, kuru vidū ir  automobiļu un traktoru vadītāji, kokapstrādes operatori, ekskavatoru vadītāji. Tāpat darbu atraduši dažāda veida speciālisti - tirdzniecības pārstāvji, grāmatveži, medicīnas māsas, biroja administratori u.c.

NVA direktores vietniece nodarbinātības politikas jautājumos Vivita Pūliņa: „Aģentūra piedāvā daudzus un dažādus pakalpojumus, kas strādāt gribošam cilvēkam palīdz paaugstināt konkurētspēju un integrēties darba tirgū, atrast darbu vai kļūt par uzņēmēju vai pašnodarbināto. Ļoti apmeklēti ir Konkurētspējas paaugstināšanas pasākumi – īsie kursi, lekcijas, semināri, kuri sniedz zināšanas, kas noderēs gan darba meklējumos, gan strādājot. Ja nepieciešams, NVA piedāvā iespēju apgūt gan profesionālās apmācības, gan neformālās izglītības programmas. NVA organizētā profesionālā apmācība dod iespējas iegūt profesionālo kvalifikāciju profesionālās tālākizglītības programmā; apgūt profesionālās prasmes profesionālās pilnveides izglītības programmā. Savukārt NVA īstenotā neformālā apmācība dod iespējas apgūt vai pilnveidot darba tirgus prasībām atbilstošas sistematizētas sociālās un profesionālās pamatprasmes. Organizējot apmācības, NVA analizē situāciju darba tirgū un darba devēju pieprasījumu, savukārt darba tirgū aktuālo profesiju un pamatprasmju sarakstu NVA profesionālās un neformālās apmācības organizēšanai apstiprina Labklājības ministrijas apmācību komisija.”

Plašāk par NVA pakalpojumiem bezdarbniekiem, darba meklētājiem un nodarbinātām personām var uzzināt NVA mājaslapā www.nva.gov.lv

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv