APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Darba devēji tiek aicināti ar NVA atbalstu apmācīt sev vajadzīgos speciālistus

 
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus visā Latvijā izmantot iespēju apmācīt bezdarbniekus savam uzņēmumam nepieciešamajās profesijās Tātad, ja kādam uzņēmumam vajadzīgs konkrēts speciālists, NVA šādu speciālistu pēc darba devēja pieprasījuma var sagatavot.

Lai darba devējs gūtu pārliecību par izvēlētā bezdarbnieka atbilstību uzņēmuma vajadzībām, darba devējam pirms apmācību sākuma jāpiedalās tam nepieciešamā speciālista atlasē un apmācību periodā jānodrošina prakses vieta, tādējādi aktīvi iesaistoties savu nākamo darbinieku sagatavošanā atbilstoši konkrētā uzņēmuma specifikai. Pēc apmācāmo bezdarbnieku atlases, NVA slēdz ar darba devēju līgumu, kurā tiek noteikti pušu pienākumi, tiesības, atbildība un līguma izpildes kārtība.

NVA ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu projekta „Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācība Latvijā 2” ietvaros īsteno profesionālo apmācību, pārkvalifikāciju vai kvalifikācijas paaugstināšanu pēc darba devēja pieprasījuma, piemēram, divpadsmit Rīgas reģionālajā filiālē reģistrētie bezdarbnieki apguva izglītības programmu "Ķīmisko procesu tehniķis" un tika nodrošināti ar darbu farmācijas kompānijā "Grindeks", savukārt 5 NVA Tukuma filiālē reģistrētie bezdarbnieki pēc SIA „Komforts” pieprasījuma apguva izglītības programmu „Lokmetinātājs metināšanā ar volframa elektrodu” un strādā uzņēmumā.

Ja bezdarbnieks bez attaisnojoša iemesla pēc apmācības pabeigšanas netiek pieņemts darbā, darba devējam jāatmaksā NVA finanšu līdzekļus, kas izlietoti apmācības organizēšanai.

Lai organizētu bezdarbnieku apmācību pēc darba devēja pieprasījuma viņam aktuālajā specialitātē, NVA filiālē ir jāiesniedz rakstisks pieprasījums.
Pieprasījumā jānorāda:
  •    fiziskās vai juridiskās personas nosaukums;
  •    kontaktinformācija;
  •    apmācības programma;
  •    iespējamais apmācības realizētājs (ja darba devējs vēlas, ka apmācība tiek organizēta konkrētā mācību iestādē);
  •    apmācāmo bezdarbnieku skaits;
  •    plānotā alga mēnesī vienam bezdarbniekam pēc apmācības pabeigšanas.

Plašāka informācija par darba devēju iespēju pieteikties bezdarbnieku apmācībai un pieprasījuma veidlapa pieejama NVA mājas lapas sadaļā "Darba devējiem --> NVA piedāvātie pakalpojumi darba devējiem --> Bezdarbnieku apmācība pēc darba devēja pieprasījuma" un 28 NVA filiālēs visā Latvijā.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv