APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA un VDI vadītāji tikās ar reģionālo laikrakstu žurnālistiem [+prezentācijas]

 
20.aprīlī Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un Valsts darba inspekcija (VDI) rīkoja reģionālo mediju informācijas dienu.

NVA direktore Baiba Paševica reģionālo laikrakstu pārstāvjus informēja par situāciju nodarbinātības jomā valstī, operatīvajiem bezdarba rādītājiem, NVA pakalpojumiem bezdarbniekiem, darba meklētājiem un darba devējiem, kā arī par jaunajiem nodarbinātības pasākumiem, kas tiek un tiks īstenoti ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu.

2010.gada 18.aprīļa operatīvie dati liecina, ka bezdarba līmenis valstī turpina samazināties. Bezdarba aprēķini līdz šim tika veikti, ņemot vērā ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaitu 2008.gadā, pēc šāda aprēķina bezdarba līmenis Latvijā 18.aprīlī bija 17,1%, salīdzinājumā ar 31.marta datiem (17,3%) tas pazeminājies par 0,2 procenta punktiem. NVA reģistrēto bezdarbnieku skaits šajā periodā samazinājies par 2340 cilvēkiem: ja 31.martā NVA uzskaitē bija 194253 bezdarbnieki, tad 18.aprīlī – 191913.

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) aktualizēja datus par ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaitu reģistrētā bezdarba līmeņa aprēķināšanai. Ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits ir noteikts kā 2007.- 2009. gadu vidējais rādītājs. Sakarā ar to, ka 2007.-2008.gados strauji pieauga nodarbināto skaits, arī ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits minētajā periodā būtiski palielinājās. Lai arī 2009.gadā bija vērojams straujš samazinājums, tas nekompensēja iepriekšējo divu gadu pieaugumu. Tāpēc, sākot ar aprīli, kā tas notiek ik gadu, bezdarba līmenis tiks aprēķināts, izmantojot CSP jaunākos datus par ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaitu valstī . Pēc šāda aprēķina, 18.aprīlī bezdarba līmenis bija vēl mazāks – 16,9%, jo ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits valstī ir nedaudz palielinājies, salīdzinot ar CSP veikto aprēķinu gadu iepriekš.

Lielu interesi izraisīja ESF projekta "Darba praktizēšanas pasākumu nodrošināšana pašvaldībās darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai" īstenošanas gaita. Šajā projektā ir iesaistīti 29 844 reģistrētie bezdarbnieki, kas nesaņem bezdarbnieka pabalstu, savukārt vēlmi piedalīties pasākumā ir izteikuši vēl 54 038 bezdarbnieki.  Projekta vadītājs Egīls Vidžups pastāstīja, ka pasākumā gan vīrieši, gan sievietes ir iesaistīti apmēram vienādā skaitā. Lielākā daļa pasākuma dalībnieku ir vecāki par 50 gadiem, ap 37% iesaistīto ir ar profesionālo izglītību. Šogad darba praktizēšanā pašvaldībās kopumā plānots iesaistīt ap 70 000 bezdarbnieku, kas palikuši bez iztikas līdzekļiem.

Savukārt VDI direktors Arnis Luhse un direktora vietnieks Renārs Lūsis informēja par Valsts darba inspekcijas aktivitātēm nelegālās nodarbinātības apkarošanā un VDI veikto pārbaužu rezultātiem reģionos. Šā gada 1.ceturksnī VID apsekoja 876 uzņēmumus, tika konstatēti 423 nodarbinātie, ar kuriem nebija noslēgts darba līgums,  visvairāk nelegāli nodarbināto ir atklāti Rīgas reģionā un Kurzemes reģionā - attiecīgi 310 un 54 cilvēki. 2009.gada 1.ceturksnī bija atklāti 248 ēnstrādnieki. Aptuveni 20% no visiem atklātajiem nereģistrētajiem darbiniekiem saņem arī bezdarbnieka pabalstu. Nelegāli nodarbinātie nereti nezina, ka, nelegāli saņemot bezdarbnieka pabalstu, tas pēc tam būs pilnībā jāatmaksā valsts labā.

Lai risinātu nelegālās nodarbinātības problēmu, VDI sadarbojas ar Valsts ieņēmumu dienestu un plāno atkārtoti veikt pārbaudes uzņēmumos, kuros jau tikusi konstatēta nereģistrētā nodarbinātība Tiks piedāvāta arī jauna elektroniska iespēja informēt VDI par nodarbināšanu bez darba līguma, nosūtot e-pastu uz adresi
Aplūkot e-pastu
. VDI vadītāji stāstīja arī par izmaiņām Darba likumā un valdībā apstiprināto Pasākumu plānu nereģistrētās nodarbinātības mazināšanai 2010.-2013.gadam.

Detalizētāku informāciju var iegūt NVA un VDI vadītāju prezentācijās:


< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv