Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

ESF projekts "Atbalsts ilgākam darba mūžam" informē

 

 

ESF projekts „Atbalsts ilgākam darba mūžam” Nr. 7.3.2.0/16/I/001

 

2018.gada oktobrī notika darba devēju pieteikšanās atbalstam gados vecāku darbinieku darbspēju saglabāšanai un nepieciešamo prasmju pilnveidei, piedaloties Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajos Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts ilgākam darba mūžam” pasākumos. Uzņēmumiem, iestādēm un pašvaldībām, kuru darbinieku vidū ir cilvēki vecumā virs 50 gadiem, NVA piedāvāja iespēju veikt darba vides, darba vietas un cilvēkresursu potenciāla izvērtējumu, kā arī izstrādāt uzņēmumam vai iestādei novecošanās pārvaldības plānu un atbalsta pasākumus saskaņā ar darbinieku individuālo novērtējumu.

 

Darba devēju interese bija liela, to apliecina iesniegto pieteikumu skaits. Kopumā dalībai projektā pieteicās 45 darba devēji: gan dažāda lieluma uzņēmumi, gan valsts un pašvaldības iestādes un institūcijas. Pārstāvētas dažādas nozares - apstrādes rūpniecība, transports, atkritumu apsaimniekošana, ūdens apgāde un citas.

 

Pakalpojuma “Darba vides un cilvēkresursu potenciāla izvērtējums” īstenošana pie darba devējiem tika uzsākta šī gada janvārī. Pirmo izvērtējumu rezultāti liecina, ka darbiniekiem vecumā virs 50 gadiem ļoti nozīmīgi ir veselības uzlabošanas pasākumi, kā arī ikdienas darba pienākumu veikšana tādā darba vidē, kas mazina dažādu arodslimību pazīmju riskus.

 

2019.gada marta beigās saskaņā ar individuālo novērtējumu sāksies uzņēmumu darbinieku vecumā virs 50 gadiem iesaiste atbalsta pasākumos, tiks piedāvātas karjeras konsultācijas, konkurētspējas paaugstināšanas pasākumi, veselības uzlabošanas aktivitātes. Savukārt darba devēji ar NVA atbalstu varēs pielāgot darba vietas atbilstoši vacāka gadagājuma nodarbināto vajadzībām, īstenot prasmju nodošanas un mentoringa pasākumus, lai uzņēmumi nezaudētu vērtīgus darbiniekus, kuriem ir liela darba pieredze. Darba ņēmēji vecumā virs 50 gadiem projekta ietvaros varēs apgūt arī jaunas darbam nepieciešamās prasmes.

 

ESF projekts “Atbalsts ilgākam darba mūžam” tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS). Projekta īstenošanas laikā atbalstu paredzēts sniegt 3 tūkstošiem nodarbināto personu vecumā 50 gadi un vairāk.


< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv