APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Praktisko semināru ciklā “Pieredzei vienmēr būs vērtība” mācīs personāla vadības speciālistus par gados vecāku cilvēku nodarbinātības jautājumiem

 

 Eiropas Sociālā fonda projekts „Atbalsts ilgākam darba mūžam” Nr.7.3.2.0/16/1/001Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) rīko praktisko semināru ciklu “Pieredzei vienmēr būs vērtība”, uz kuru aicināti uzņēmumu, iestāžu, valsts un pašvaldības kapitālsabiedrību personāla vadības speciālisti. Praktisko semināru ciklā pielietotā “radošās laboratorijas” metodika ļaus pašiem personāla vadības speciālistiem piedāvāt risinājumus darba devēju vidū un definēt problēmsituācijas, kas saistītas ar darbaspēka novecošanos veselības, izglītības, darba vides un darba pieredzes nodošanas pārējiem darbiniekiem jomās. Mācībās tiks izmantota Britu padomes un pilsētplānošanas jomā atzītu Lielbritānijas organizāciju izstrādāta interaktīva metodoloģija. Dalība semināros ir bez maksas.

 

“Latvijā gandrīz trešdaļa visu nodarbināto ir vecumā no 50 līdz 64 gadiem, taču tieši šīs vecuma grupas cilvēkiem ir daudz lielākas iespējas zaudēt darbu vai nokļūt ilgstošo bezdarbnieku rindās, ir problēmas ar mūsdienu prasībām atbilstošām iemaņām un izglītību, turklāt pieaug arī ar veselības problēmām saistīti riski,” stāsta Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts ilgākam darba mūžam” projektu vadītāja Mairita Mēnese, uzsverot, ka tieši personāla vadības speciālisti ir tie, no kuriem lielā mērā atkarīga jebkura darba devēja realizētā personāla politika, tostarp – arī jautājumi, kas saistīti ar gados vecākiem darbiniekiem aktuāliem jautājumiem. Semināru cikls “Pieredzei vienmēr būs vērtība” ir plānots kā “radošā laboratorija”, kurā visi semināra dalībnieki tiks iesaistīti interaktīvā grupu darbā, lai, izmantojot savu līdzšinējo pieredzi, idejas un vīziju par visām ar gados vecāku darbinieku nodarbinātības svarīgākajām jomām, izstrādātu praktiskus risinājumus gan īstermiņā, gan ilgākā perspektīvā. “Mūsu mērķis ir veicināt gan uzņēmēju, gan valsts un pašvaldību struktūru vadītājus un atbilstošās jomas speciālistus iesaistīties NVA programmas “Atbalsts ilgākam darba mūžam” pasākumos,” norāda Mairita Mēnese.

 

Praktiskajos semināros tiek aicināti piedalīties uzņēmumu, valsts institūciju un pašvaldību darbinieki, kuri ir atbildīgi par personāla plānošanu. Praktiskie semināri notiks Ventspilī (4. aprīlī), Rēzeknē (6. aprīlī), Siguldā (12. aprīlī), Valmierā (20. aprīlī) un Madonā (25. aprīlī). Semināru sākums visās norises vietās – pulksten 9:30. Pieteikties semināram var, aizpildot reģistrācijas anketu (https://registration.lv/pieredzei_vienmer_bus_vertiba/?public). Dalībnieku skaits katrā praktiskajā seminārā ir ierobežots – līdz 25 dalībniekiem, tāpēc reģistrācija tiks slēgta brīdī, kad sasniegts atbilstošais dalībnieku skaits.


Semināru ciklu vadīs Britu padomes radošās domāšanas metodes “Nākotnes pilsētas spēles” Latvijā vadītāja Vita Brakovska, kura norāda: “Praktiskā semināra dalībnieki noslēgumā iegūs arī apliecinājumu par dalību seminārā un, protams, būs ieguvēji no semināra dienas intensīvā darba – attīstīt radošās idejas, pašiem piedalīties to izstrādē un, protams, mācoties strādāt komandā. Tas veicinās gan izpratni par personāla politikas veidošanu, gan par gados vecāku cilvēku nodarbinātības problemātiku.”

 

“Demogrāfiskās tendences Latvijā liecina par sabiedrības novecošanos un iedzīvotāju skaita samazināšanos, kas, savukārt, rada jaunus izaicinājumus arī darbaspēka politikas jomā, tostarp, kā maksimāli veiksmīgi integrēt modernajā darbavietā gados vecākus nodarbinātos,” uzsver NVA direktore Evita Simsone, komentējot ESF programmas “Atbalsts ilgākam darba mūžam” aktivitātes un aicinot uzņēmējus un iestāžu vadītājus būt aktīviem un pieteikties dalībai programmā. “Tāpēc šajā semināru ciklā mēģināsim interaktīvā un ļoti praktiskā veidā iesaistīt šo jautājumu aktualizēšanā tos, kas vistiešāk saistīti ar darba devēja personāla politiku – personāla vadības speciālistus,” norāda Evita Simsone, NVA direktore. Sīkāk iepazīties ar programmu, nosacījumiem dalībai programmā un paredzētajiem atbalsta pasākumiem var NVA mājaslapā (http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=2&mid=511&txt=4645).

 

Praktisko seminārs tiek rīkots Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts ilgākam darba mūžam” (nr. 7.3.2.0/16/1/001) ietvaros. Projektu paredzēts īstenot līdz 2022. gada decembrim, bet kopumā atbalstu saņēmušo personu skaits būs 3000.


< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv