APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Reģionālās mobilitātes atbalstu NVA piedāvā arī Jauniešu garantijas atbalsta pasākumu dalībniekiem

 

Jauniešiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri piedalās Jauniešu garantijas atbalsta pasākumos attālāk no deklarētās dzīvesvietas, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kompensē transporta, dzīvojamo telpu īres vai dienesta viesnīcas izdevumus. Jauniešu garantijas reģionālās mobilitātes atbalsta pasākumā jau ir iesaistījušies 225 cilvēki, visvairāk mobilitātes atbalsta saņēmēju ir Latgalē - 74 un Rīgas reģionā - 58 jaunieši.

 

Tie jaunieši, kuri piedalās Jauniešu garantijas atbalsta pasākumos “Subsidētā darba vieta jauniešiem bezdarbniekiem (pasākumi noteiktām personu grupām)“ un "Pirmā darba pieredze jaunietim" mobilitātes atbalstu saņem pirmo četru mēnešu laikā, savukārt pasākumu “Profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides programmu īstenošana”, “Neformālās izglītības programmu īstenošana“ un “Darbnīcas jauniešiem” dalībnieki mobilitātes atbalstu saņem visu apmācības laiku. Vēršam uzmanību, ka atbalsta pasākuma “Darbnīcas jauniešiem” dalībniekiem finanšu atbalsts tiek izmaksāts tikai transporta izdevumu segšanai uz apmācību vietu un atpakaļ.

 

Tātad, iesaistīties Reģionālās mobilitātes pasākumā un saņemt atbalstu var NVA reģistrēts jaunietis bezdarbnieks, kurš piedalās Jauniešu garantijas apmācību vai darba atbalsta pasākumos, kuru norises vieta ir vismaz 20 km attālumā no jaunieša deklarētās dzīves vietas. Jāpiebilst, ka dzīves vietā jaunietim jābūt deklarētam vismaz vienu gadu.

 

Atbalsts paredzēts visā Latvijas Republikas administratīvajā teritorijā, izņemot gadījumus, ja atbalsta pasākumu “Subsidētā darba vieta jauniešiem bezdarbniekiem (pasākumi noteiktām personu grupām)“ un "Pirmā darba pieredze jaunietim" darba vietas atrodas Rīgā. Izņēmums attiecībā uz Rīgu netiek piemērots, ja darba devējs vienlaikus piedāvā uzsākt darba tiesiskās attiecības ar vismaz 25 NVA reģistrētiem jauniešiem bezdarbniekiem.

 

Kas jādara jaunietim, lai saņemtu mobilitātes atbalstu?


10 darba dienu laikā kopš brīža, kad tika noslēgts līgums par dalību Jauniešu garantijas atbalsta pasākumā, NVA filiālē personīgi, pa pastu vai ar e-parakstu elektroniski jāiesniedz pieteikums mobilitātes pabalsta saņemšanai. Iesnieguma paraugs mobilitātes atlīdzības saņemšanai atrodams arī NVA mājaslapā. Triju darba dienu laikā NVA filiāle pārbaudīs pretendenta atbilstību reģionālās mobilitātes pasākuma kritērijiem un pieņems lēmumu par finanšu atlīdzības piešķiršanu vai nepiešķiršanu, paziņojot par savu lēmumu pretendentam rakstiski.

 

NVA finansiālās atlīdzības apmērs transporta, dzīvojamās telpas īres vai dienesta viesnīcas izdevumu segšanai vienam jaunietim nevar pārsniegt 100 eiro mēnesī. Mobilitātes atlīdzības aprēķinu NVA veic, ņemot vērā iesniegto finanšu izdevumu pamatojumu un tam pievienotos transporta, dzīvokļa īres vai dienesta viesnīcas izdevumus apliecinošus dokumentus. Tas nozīmē, ka mobilitātes pasākuma dalībniekiem ir jākrāj sabiedriskā transporta braukšanas biļetes vai degvielas izdevumu apliecinoši dokumenti, jāslēdz īres vai dzīvošanas dienesta viesnīcā līgums, kas jāuzrāda NVA kopā ar maksājuma apliecinājumu.

 

Detalizētāka informācija par atbalsta pasākumu atrodama sadaļā "Jauniešu garantijas" – “Atbalsts jauniešu reģionālajai mobilitātei”.

 

IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ!

 

 

 

Sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr. 67021808; 67021744

Aplūkot e-pastu


 


< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv