APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Nodarbinātības valsts aģentūrā veiksmīgi noslēgusies APIA projektu īstenošana

 
IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ!
 

2013.gada pirmajā pusgadā noslēgusies atklātas projektu iesniegumu atlases (APIA) 1.uzsaukuma īstenošana un projektos paredzētos pakalpojumus saņēmuši ap 9000 mērķa grupas dalībnieku – daudzbērnu un nepilnās ģimenes, bērni no maznodrošinātām ģimenēm, pirmspensijas un pensijas vecuma personas, personas ar funkcionāliem traucējumiem u.c.

Nodarbinātības valsts aģentūra-sadarbības iestāde (NVA SI) projektu administrēšanu darbības programmas „Cilvēkresursi un nodarbinātība” papildinājuma 1.4.1.2.4. apakšaktivitātes ”Sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstība reģionos” ietvaros uzsāka 2010.gadā.

Galvenais projektu īstenošanas mērķis ir attīstīt sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvus sociālās aprūpes pakalpojumus, atbilstoši sociālo pakalpojumu attīstības programmām Latvijas reģionos. Līdz ar to tiek sniegti sociālās rehabilitācijas centru pakalpojumi, aprūpe mājās, „drošības poga”, mobilās brigādes, uzticības tālrunis, higiēnas un krīzes centru pakalpojumi u.c., lai pilnveidotu sociāli neaizsargātāko sabiedrības pārstāvju sociālās un funkcionālās prasmes un palielinātu viņu nodarbinātību un integrāciju sabiedrībā.

Vislielāko dalībnieku skaitu veidoja mērķa grupa vecumā no 25-54 gadiem (43%), tomēr iespēju saņemt pakalpojumus un apgūt jaunas prasmes un zināšanas izmantojuši arī bērni līdz 14 gadu vecumam (19%), jaunieši (11%), pirmspensijas cilvēki (9%) un seniori vecumā virs 65 gadiem (18%).

Pēc dalības projektā sešu mēnešu laikā 154 mērķa grupas dalībnieki jau ir iesaistījušies darba tirgū un 37 izglītības apguvē, līdz ar to turpina pilnveidot un attīstīt savas prasmes un iemaņas.

NVA SI ir veikusi aptauju, lai noskaidrotu mērķa grupas viedokli par ESF projektu pakalpojumiem.  Aptaujā 1120 respondenti sniedza atbildes uz 16 jautājumiem, kas ļāva noskaidrot klientu apmierinātību ar projektā saņemtajiem pakalpojumiem, to pieejamību, informētību par ES fondu atbalstu, kā arī viedokli par ES fondu līdzekļu izlietojumu u.c.

Aptaujas rezultāti parāda, ka 94% mērķa grupas dalībnieku ir apmierināti ar projekta pakalpojumiem, kā arī 90% no mērķa grupas uzskata, ka ES fondu līdzekļi ir sekmīgi izlietoti. Gandrīz visi aptaujātie norāda, ka projektu pakalpojumi bija pieejami personām ar invaliditāti un neatkarīgi no vecuma un dzimuma. Mērķa grupas dalībnieki augstu novērtē iespēju apgūt jaunas prasmes un zināšanas, iesaistīties sabiedriskajos pasākumos un nodarbinātībā, kā arī smelties optimismu, satikt citus cilvēkus un izrauties no ikdienas dzīves.

NVA SI vērtē, ka APIA 1.uzsaukuma projektu īstenošana noritējusi sekmīgi un ka projektu rezultāti dos ilgtspējīgu ieguldījumu sociālās jomas attīstībā Latvijas reģionos. Atvēlētais finansējuma atbalsts 38 projektu īstenošanai bija 3,2 milj. latu.        Plašāka informācija:
Ineta Krūmiņa
NVA ESF departamenta
Projektu atbalsta un finanšu nodaļas
projektu vadītāja
Tālr. 67 072 007
e-pasts:
Aplūkot e-pastu

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv