APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA direktore B.Paševica tikās ar Valsts prezidentu V.Zatleru

 
13.februārī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica tikās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru, lai pārrunātu nodarbinātības politikas jautājumus un bezdarba pieauguma tendences. B.Paševica informēja Valsts prezidentu, ka bezdarba līmenis februāra pirmajā nedēļā sasniedzis 8,6%, un NVA uzskaitē 6.februārī bija 93933 bezdarbnieki.

2009.gada janvārī straujākais bezdarbnieku skaita pieaugums – par 0,7 procentiem - bija vērojams vecuma grupā no 15 līdz 24 gadiem. Pieaug to bezdarbnieku skaits, kuri ieguvuši profesionālo izglītību, janvāra beigās šis grupas īpatsvars bija 38,1% no kopējā bezdarbnieku skaita.

NVA direktore norādīja uz darba devēju piedāvāto brīvo darba vietu samazināšanās tendenci - janvāra beigās NVA bija reģistrētas 2549 aktuālās vakances, šobrīd uz vienu vakanci pretendē 38 bezdarbnieki. Tā ir kritiska robeža, jo, piemēram, iepriekšējā gada sākumā bija 17662 vakances, un uz vienu brīvu darba vietu pretendēja tikai trīs bezdarbnieki.

2008.gadā darba devēji paziņoja NVA par 10174 plānoto darbavietu skaita samazinājumu un par 10002 plānoto darbavietu skaita palielinājumu. 2009.gada janvārī darba devēji prognozē 2196 darbavietu samazinājumu un tikai 253 darbavietu palielinājumu. Kā darbinieku samazinājuma iemesli visbiežāk tiek minēta darbinieku skaita samazināšana (44%) un strukturālās izmaiņas vai darba optimizācija (20%), kā arī darba apjoma samazināšanās (14%).

NVA direktore informēja Valsts prezidentu par NVA plāniem 2009.gadam, akcentējot bezdarbnieku profesionālās apmācības, pārkvalifikācijas un kvalifikācijas paaugstināšanas nozīmi. Runa bija arī par NVA neformālās izglītības programmām, kuru ietvaros tiek piedāvāta arī valodu apguve. NVA direktore, kā piemēru minot NVA darbu ar bijušo Jelgavas un Liepājas cukurfabriku darbiniekiem, palīdzot viņiem atrast sev jaunas vietas darba tirgū, ilustrēja NVA piedāvātās profesionālās apmācības, kā arī valsts valodas apguves nozīmi. B.Paševica uzsvēra, ka profesionālā apmācība bezdarbniekiem ir svarīga un nepieciešama, lai pašreizējā situācijā mūsu klienti neatrastos sliktākā situācijā nekā cilvēki ES, kuri arī nokļuvuši bezdarbnieku rindās. Apmācot, izglītojot un sniedzot iespējas iegūt profesiju, NVA uzdevums ir panākt, lai bezdarbnieki būtu konkurētspējīgi darba tirgū.

Aģentūras prioritātes 2009. gadā ir
  • Operatīva lēmumu pieņemšana par bezdarbnieka statusa piešķiršanu, kā arī bezdarbnieku un darba meklētāju reģistrēšana un uzskaite;
  • Aktīvo nodarbinātības un preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu nodrošināšana pieejamā finansējuma apmērā, kā arī jaunu pasākumu ieviešana;
  • Elastīga pieeja darba tirgus prognozēšanai un monitoringam;
  • Informācijas tehnoloģiju atbalsta attīstība NVA pakalpojumu sniegšanai, kā arī statistiskās informācijas ieguvei.

Prioritāšu sasniegšanai NVA ir izvirzījusi šādus uzdevumus:
  • Orientācija uz klientu ( darba devēji, darba meklētāji, bezdarbnieki)
  • Ātra problēmu identificēšana un novēršana,
  • Sniegto pakalpojumu modernizācija,
  • Sadarbības tīkla stiprināšana – vietējā un starptautiskā,
  • Efektivitāte un kvalitāte,
  • Pieredzes apmaiņa starp nodarbinātības dienestiem (HOPES tīkls, EURES, tīkls, MISEP tīkls, dažādas darba grupas, WAPES, speciālistu apmaiņa u.c.).

B.Paševica uzskata, ka situācija bezdarba jomā uzlabosies tikai tādā gadījumā, ja attīstīsies ekonomika, tāpēc ir jāaktivizē darba tirgus un jāmotivē darba devēji neatlaist darbiniekus. NVA direktore akcentēja Eiropas Komisijas izstrādātā Eiropas krīzes pārvarēšanas plāna ieteikumus nodarbinātības veicināšanas jomā: pagarināt bezdarbnieka pabalsta izmaksas termiņu, attīstīt bezdarbnieku apmācību un pārkvalifikāciju, īpašu atbalstu sniedzot mazāk kvalificētajiem iedzīvotājiem, kā arī stiprināt nodarbinātības dienestus.


< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv