APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Latvija uzrādījusi izcilu sasniegumu līdzvērtīgu iespēju nodrošināšanā sievietēm darba tirgū

 
Trešdien, 27. februārī, Pasaules Banka publicēja pētījumu, kurā analizēts 187 pasaules valstu regulējums dzimumu līdztiesības jomā. Latvija ir ierindojusies starp sešām pasaules valstīm, kas saņēma maksimālo vērtējumu indeksā par līdzvērtīgu ekonomisko iespēju nodrošināšanu sievietēm.

 

“Latvijai ir, ar ko lepoties. Mūsu bērni aug sabiedrībā, kur ikviens, neatkarīgi no dzimuma, saņem līdzvērtīgas iespējas brīvi pārvietoties, sākt darbu un saņemt darba samaksu, stāties laulībā un audzināt bērnus, kā arī vadīt uzņēmumu, pārvaldīt īpašumu un saņemt pensiju. Tas ir viens no pamata uzdevumiem uz izaugsmi vērstai ekonomikai, kā arī pamatnosacījums pārticīgai un veiksmīgai sabiedrībai,” uzsver finanšu ministrs Jānis Reirs.


Pētījumā “Sievietes, bizness un tiesības 2019: Reformas pēc desmit gadiem” publicētais indekss pēta nozīmīgākos notikumus sieviešu karjeras laikā, sākot ar darba gaitu sākšanu līdz pat aiziešanai pensijā, kā arī tiesību aizsardzību katrā no šiem posmiem. Dati aptver desmit gadu periodu, kurā 187 valstis tika pētītas pēc astoņiem rādītājiem.

 

Globāli raugoties, pēdējo desmit gadu laikā veiktās reformas ir uzlabojušas sieviešu ekonomisko iekļaušanu, bet plaisa tomēr saglabājas. Pētījuma rezultāti liecina, ka pasaulē sievietēm, salīdzinot ar vīriešiem, joprojām tiek nodrošinātas tikai trīs ceturtdaļas regulējumā paredzēto tiesību.

 

Latvija kopā ar Beļģiju, Dāniju, Franciju, Luksemburgu un Zviedriju ieguva visaugstāko iespējamo punktu skaitu. Tas nozīmē, ka valsts regulējums pētītajās jomās sniedz sievietēm un vīriešiem līdzvērtīgas iespējas. Pirms desmit gadiem neviena valsts nevarēja sasniegt šādu rādītāju.

 

Pasaules Banka norāda, ka dzimumu līdztiesības sasniegšana ir ilgtermiņa process, kas prasa stingru politisko gribu un saskaņotas valdības, pilsoniskās sabiedrības un starptautisko organizāciju pūles. Tādējādi regulējuma reformām, kas ir svarīgs pirmais solis, ir būtiska nozīme.

 

Pētījums ir pieejams Pasaules Bankas mājaslapā.

 

Vairāk: Finanšu ministrija

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv