APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

1.oktobris - Starptautiskā senioru diena

 
ANO Ģenerālā asambleja 1991.gadā 1.oktobri pasludināja par Starptautisko veco ļaužu dienu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību iedzīvotāju novecošanās un vecāka gadagājuma cilvēku problēmām. 2009.gadā arī Latvijas Saeima 1.oktobri noteica kā Starptautisko senioru dienu, veicot grozījumus likumā par svētku, atceres un atzīmējamām dienām.

 

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) šobrīd ir reģistrēti 9815 bezdarbnieki pirmspensijas vecumā, kuriem līdz valstī noteiktā pensijas vecuma sasniegšanai ir palikuši pieci un mazāk gadi. Taču NVA sniedz atbalstu ne tikai bezdarbniekiem pirmspensijas gados, bet arī cilvēkiem pensijas gados, kuri vēlas strādāt, viņi reģistrējas NVA kā darba meklētāji un saņem karjeras konsultācijas, palīdzību darba meklējumos, apmeklē īsos kursus, seminārus un lekcijas konkurētspējas paaugstināšanas pasākumu ietvaros, kā arī apgūst neformālās izglītības programmas. Šī gada septembra sākumā NVA bija reģistrēti 78 darba meklētāji vecumā 63 gadi un vairāk.

 

2018.gada 8 mēnešos NVA reģistrētie darba meklētāji pensijas vecumā neformālās izglītības ietvaros iesaistījās datorzinību (10), valsts valodas (15), angļu valodas (10) un vācu valodas (3) apguvē, kā arī mācījās zviedru valodu (1), vadīt traktoru (1), izstrādāt WEB risinājumus (1). Savukārt konkurētspējas paaugstināšanas pasākumus apmeklējuši 28 darba meklētāji vecumā 63 gadi un vairāk. 19 NVA reģistrētie darba meklētāji pensijas vecumā 2018.gada 8 mēnešos ir iekārtojušies pastāvīgā darbā. Šajā periodā pastāvīgā darbā iekārtojās arī 3265 bezdarbnieki pirmspensijas vecumā.

 

Atgādinām, ka šī gada 1.oktobrī sākas darba devēju, kuri nodarbina cilvēkus vecumā virs 50 gadiem, pieteikšanās dalībai NVA īstenotajos Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts ilgākam darba mūžam” pasākumos gados vecāku darbinieku darbspēju saglabāšanai un nepieciešamo prasmju pilnveidei. Šī projekta ietvaros ir paredzēti vairāki atbalsta pasākumi gan darba devējiem, gan nodarbinātām personām vecumā virs 50 gadiem. Šobrīd NVA uzskaitē ir 23 279 bezdarbnieki vecumā 50 gadi un vairāk jeb 40,1% no reģistrēto bezdarbnieku kopskaita.

 

Detalizētāka informācija par Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektu “Atbalsts ilgākam darba mūžam” izlasāma NVA mājaslapas sadaļā “Darba devējiem”, savukārt darba meklētāji pensijas vecumā vairāk par darba meklētāja statusa iegūšanu var uzzināt NVA mājaslapas sadaļā ”Klientiem

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv