Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Darba devēji un viņu darbinieki vecumā virs 50 gadiem saņem NVA atbalstu

 

Logo. Nodarbinātības valsts aģentūra. Nacionālais attīstības plāns 2020. Eiropas Sociālais fonds. Ieguldījums tavā nākotnē

Projekts „Atbalsts ilgākam darba mūžam” Nr. 7.3.2.0/16/I/001

 


 

Lai veicinātu gados vecāku darbinieku nodarbinātību un darbspēju saglabāšanu, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) īsteno Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektu “Atbalsts ilgākam darba mūžam”. Kopš šī gada sākumā projekts piedāvā pakalpojumu “Darba vides un cilvēkresursu potenciāla izvērtējums”. Darba vidi, darba vietas un cilvēkresursu potenciālu uzņēmumos izvērtē ekspertu komanda, kuras sastāvā ir darba aizsardzības speciālists, arodveselības ārsts, ergoterapeits un personālvadības speciālists. 

 

Darba vides un cilvēkresursu potenciāla izvērtējumi šogad ir veikti piecos uzņēmumos, to rezultāti liecina, ka darbiniekiem vecumā virs 50 gadiem ir svarīgi ne vien ikdienas darba pienākumus veikt atbilstošā darba vidē, bet arī iegūt konkrētas zināšanas par dažādiem ar veselību, labsajūtu un darbspēju saglabāšanu saistītiem jautājumiem.

 

Dažādu speciālistu konsultācijas projekta ietvaros ir saņēmuši vairāk nekā 50 nodarbinātie, daudzi ir izmantojuši arī iespēju piedalīties informatīvajos pasākumos par šai vecuma grupai svarīgiem jautājumiem. Veselības uzlabošanas aktivitātes ir izmantojuši vairāk nekā 20 projekta dalībnieku.

 

Darba devējiem NVA īstenotais projekts piedāvā arī atbalstu darba vietu pielāgošanai atbilstoši vecāka gadagājuma nodarbināto vajadzībām un prasmju nodošanas un mentoringa pasākumus, lai uzņēmumi nezaudētu vērtīgus darbiniekus, kuriem ir liela darba un dzīves pieredze. Bieži vien darbiniekiem vecumā virs 50 gadiem veselības stāvokļa dēļ kļūst grūtāk veikt līdzšinējos darba pienākumus, it īpaši, ja tas ir fiziski smagāks darbs, taču vecāka gadagājuma darbinieku uzkrātās zināšanas un prasmes ir nenovērtējams ieguvums jaunākajiem darbiniekiem. Prasmju nodošanas pasākumi uzņēmuma vidē ir labs veids, kā pilnveidot un veicināt dažādu paaudžu sadarbību. 

 

ESF projekta “Atbalsts ilgākam darba mūžam” vadītāja Mairita Mēnese ir uzsvērusi: „Latvijā ir ļoti liels nodarbināto vecumā virs 50 gadiem īpatsvars, taču tieši šīs vecuma grupas cilvēkiem ir daudz lielākas iespējas zaudēt darbu vai nokļūt ilgstošo bezdarbnieku rindās, jo darba devēji saskata dažādus riskus nodarbinātajām personām šajā vecuma kategorijā. Taču mēs vēlamies parādīt, ka, rūpīgi izplānojot dažādus atbalsta instrumentus un pieeju šāda vecuma nodarbinātajiem, darba devējs var iegūt lojālu darbinieku, kurš dos maksimālu pienesumu kopējā uzņēmuma darbībā”.

 

ESF projekts “Atbalsts ilgākam darba mūžam” tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS). Projekta īstenošanas laikā atbalstu paredzēts sniegt 3 tūkstošiem nodarbināto personu vecumā 50 gadi un vairāk. Detalizētāka informācija par projektu izlasāma šeit.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv