Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Gardas uzkodas viesībām no pašu audzētiem labumiem

 

 

 

Uzņēmēja Olga Jakimčuka ar sevi iepazīstina kā pašnodarbinātu personu, mājražotāju, pavāri, grāmatvedi un vēl daudzu lomu izpildītāju. 2018. gadā viņa saņēma Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) atbalstu komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai.

 

“Biznesa ideja radās gaidot trešu bērnu. Tad arī uzzināju par NVA atbalstu no draudzenes.” Olga stāsta, piebilstot, ka ar sirsnīgo NVA konsultantu atbalstu biznesa plāna izstrāde vedusies raiti. 

 

Izbraukuma ēdināšanas pakalpojumu uzņēmums „Canape.lv” saviem klientiem piedāvā ēdienus, kurus gatavojot priekšroka tiek dota Latvijā bioloģiski audzētām izejvielām, izmantojot dabiskas garšvielas, nevis mākslīgus garšas uzlabotājus.

 

Uzsākot uzņēmējdarbību, Olga bažījusies, vai šādam piedāvājumam būs pieprasījums tirgū, taču jau pusgada laikā izdevies sasniegt plašu klientu loku. Uzņēmēja priecājas, ka klientu skaits aug ik dienu un kaļ nākotnes plānus: ”Papildināt sortimentu, palielināt bioloģisko izejvielu skaitu un vēl vairāk audzēt pašai.”

 

 

Gatavojas iekarot Baltijas tirgu

 


 

 

 

Uzņēmēja Ieva Biķe ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) atbalstu komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai izveidojusi uzņēmumu “Smalkais muslis”. “Ideja radīt jaunu produktu – smalcinātu musli nāk no Eiropas, kur līdzīgs produkts ir pieejams”, viņa stāsta:” Tā kā Latvijā nekur šādu nevarēja atrast, bet ļoti garšoja, īpaši bērniem, tad kopā ar draudzeni nolēmām mēģināt radīt pašas.”

 

Sākumā muslis gatavots tikai savai lietošanai, par to, kā radusies ideja iemīļoto produktu piedāvāt plašākai sabiedrībai, Ieva teic: “Pēc bērna kopšanas atvaļinājuma izmantoju NVA sniegtās iespējas – apmeklēju dažādus kursus par grāmatvedību, komercdarbību un piedāvāja arī startēt Komercdarbības uzsākšanas projektā, kurā veiksmīgi tika iegūts finansējums biznesa uzsākšanai”.

 

Dažādos semināros un uzņēmējdarbības veicināšanas pasākumos dzirdētie pieredzes stāsti, sagatavojuši tālākam darbam: “Sapratām, ka grūtības risināt var tikai darbojoties tālāk. Ļoti palīdz tas, ka esam komanda, jo, ja vienam nolaižas rokas, tad otrs sapurina un motivē darboties tālāk.”, skaidro jaunā uzņēmēja.

 

Ieva lepojas, ka produkts šobrīd jau pieejams veikalos visā Latvijā. Nākotnē viņa cer iekarot tirgu visās Baltijas valstīs.

 

 


 

 

Uzdrošinies un piepildi savus sapņus!

 

 

Ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) atbalstu savu uzņēmumu izveidojuši un darbību uzsākuši daudzi jaunie uzņēmēji, viņu vidū arī SIA “Zelta birste” dibinātāja un īpašniece Eva Beriņa, par sevi viņa stāsta: “Esmu 37 gadus jauna sieviete ar bērnu, diviem suņiem un kaķi. Man ir divas augstākās izglītības, viena – jurisprudencē, otra – personāla vadībā.” Desmit gadus viņa bijusi personāla vadītāja lielā uzņēmumā ar 750 darbiniekiem, bet no Valmieras pārcēlusies uz Skrīveriem: “Šeit ir fantastiska daba, kas mani katru dienu iedvesmo celties un gāzt jaunas dzīves kalnus,” viņa pamato dzīves vietas izvēli.

 

NVA Aizkraukles filiālē Eva Beriņa pieteikusies komercdarbības uzsākšanas atbalsta programmai, kā arī izmantojusi iespēju apgūt projektu vadību, jo iepriekš nebija saskārusies ar mazo uzņēmējdarbību. Ideja par uzkopšanas uzņēmuma atvēršanu radusies gluži vai apstākļu sakritības rezultātā – tolaik, 6 mēnešus bija saudzējošs kustību režīms: “ Veselības problēmu dēļ mana tā brīža “uzvara” bija uzkopt pašai savu māju. Mani ir izaudzinājusi omīte, viņa pieradinājusi pie kārtības un tīrības. Uzņēmuma nosaukumu „Zelta birste” izdomāja mana meita,” Eva stāsta. 

 

Lai gan iepriekšējā darba vietā Eva Beriņa bija piedalījusies uzkopšanas dienesta izveidē un šķietami pārzinājusi šāda dienesta uzbūves nianses, tomēr, sākot savu biznesu, viss bijis pilnīgi jauns, tāpēc palīdzējis gan atbalsta programmas ietvaros sniegtais atbalsts, gan mācības projektu vadībā: “Ļoti augstu novērtēju atbalstu biznesa plāna rakstīšanā. Kad tiek tik daudz laika ieguldīts plānošanā, tad rezultātam jāsanāk vienmēr. Konsultēja gan par biznesa plāna rakstīšanu, gan arī par naudas plūsmu plānošanu. Konsultants iedeva arī uzskates materiālus un paraugus, kas ļoti palīdzēja,” Eva teic, piebilstot, ka uzņēmējdarbībā veicies divreiz labāk, nekā bija piesardzīgi prognozējusi, taču tolaik uzrakstīto biznesa plānu viņa izmantojot joprojām, tas palīdzot tiekties uz lielajiem mērķiem. 

 

2017. gadā uzsākot uzņēmuma darbu, lielākie izaicinājumi viņai bijuši grāmatvedība un uzkopšanas līdzekļu iepazīšana: “Rakstot projektu, nedomāju, ka tā ir tāda “raķešu zinātne”, bet man bija fantastisks mentors Dzintars Rumps no SIA “Selding”, kas palīdzēja. Šajos jautājumos bija kārtīgi jāiedziļinās, jo no tā ir atkarīga gan pakalpojuma kvalitāte, gan izmaksas. Vēlos, lai manas uzkopšanas darbu meistares strādātu ar ECO līdzekļiem, domāju gan par dabu, gan meistaru veselību,” atklāj uzņēmēja. 

 

Uzkopšanas sektorā, kurā strādā ap 650 uzņēmumu, „ielauzties” neesot bijis viegli, par “Zelta birstes” darbības vadmotīvu kļuvusi augsta kvalitāte. Eva vēlas, lai klientam, atnākot mājās, viss ir ne vien iztīrīts, bet arī sakārtots: “Neredzu jēgu, ja klients pērk pakalpojumu, taču viņam tiek uzkoptas tikai galda virsmas un grīdas, vēlos, lai klients no rīta rokās paņem nospodrinātu smaržas pudelīti, nevis ar putekļiem klātu,” viņa skaidro, piebilstot: ”Vēlos darīt citiem cilvēkiem prieku, lai viņu sejās vienmēr būtu smaids. Ir tik forši, ka brīvdienās klienti pavada laiku ar savām ģimenēm, nevis visu dienu kārto un tīra mājas. Klienti mūs novērtē un paliek uzticīgi mūsu uzņēmumam.” Uzņēmums rūpējas arī par konfidencialitāti, gādājot, lai uzkopšanas darbu meistari ierastos no citas pilsētas, nevis dzīvotu kaimiņos. 

 

Lai kļūtu par uzkopšanas meistaru, ir nepieciešamas zināšanas, jāorientējas plašajā uzkopšanas līdzekļu klāstā un jāizprot katra materiāla tīrīšanas noslēpumi. Tāpēc Eva novērtē arī NVA pasākumu “Apmācība pie darba devēja”, kura ietvaros darba devējiem ir iespēja apmācīt bezdarbniekus darbam uzņēmuma vidē. “Lai patstāvīgi varētu uzsākt darbu, nepieciešamas vismaz 3 mēnešu mācības,” secina uzņēmēja.  

 

Uzņēmuma klienti „Zelta birstes” uzkopšanas meistares jau mīļi iesaukuši par Skrīveru mammām, Eva stāsta: “Rūpējamies par telpām kā mammas, kuras apčubina katru plauktu un katru stūrīti. Mēs darām vairāk par citiem uzkopšanas jomā, mēs tīram un kārtojam. Uzņēmumā strādā uzkopšanas meistari, kuri zina savu amatu!”

Uzņēmēja ir pateicīga par NVA izveidoto atbalstu programmu, bet vienlaikus uzsver, ka jaunam uzņēmējam noderētu kāds nozares mentors, kuram var piezvanīt un izjautāt visus sīkumus, tas ietaupītu resursus.

Tos, kas vēl tikai apsver iespēju uzsākt uzņēmējdarbību, viņa mudina: “Noteikti uzdrošinies un pamēģini, izaicini sevi un izkāp no savas komforta zonas, lai piepildītu savus sapņus!”

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv