Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Skolēnu vasaras darbs finiša taisnē

 

No 1.jūnija līdz 31.augustam Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) īsteno skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu, darba iespējas valsts līdzfinansētajās darba vietās vasaras brīvlaikā piedāvājot jauniešiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs.

 

NVA direktore Evita Simsone: „Augusts ir pēdējais skolēnu brīvlaika mēnesis, bet, neskatoties uz to, ir skolēni, kas visu šo mēnesi ir aktīvi iesaistījušies skolēnu vasaras nodarbinātības aktivitātēs, veicot dažādus darba pienākumus pieaugušo uzraudzībā. Man patiess prieks un gandarījums, jo no darba devējiem ir saņemtas atsauksmes, ka ne tikai skolēniem tiek mācītas dažādas prasmes darba vidē, bet arī skolēni sniedz interesantus priekšlikumus, kā darba procesu uzlabot, īpaši ja ir vēlme darba devējam uzrunāt jauniešus. Piemēram, vienā no muzejiem šovasar tapis ir skolēna apraksts ekskursijai, kas varētu interesēt jauniešus.

 

Kopumā darba devēji atzīst, ka jauniešu klātbūtne darba vietā ne tikai maina ikdienu un padara to dinamiskāku, bet ir arī iespēja atvaļinājumā doties darbiniekiem, kā arī apkalpot lielāku klientu skaitu.

 

Vēlos pateikties ikvienam vecākam, kurš ir mudinājis savu jaunieti doties pie darba devēja un izmēģināt iespēju vasarā strādāt, jo jaunieši atzīst, ka vecāki ir primārais informācijas avots par vasaras darba iespējām,  viņi iedrošina darba procesā.

 

Šogad pirmo reizi Nodarbinātības valsts aģentūra īpašu atbalstu sniedza darba devējiem, kuri nodarbina skolēnus ar invaliditāti, un ir patiess prieks redzēt, ka jauniešiem ar invaliditāti darba vietas ir nodrošinājuši 40 darba devēji. Līdz augusta sākumam kopumā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā iesaistījās 501 darba devējs, nodarbinot 6003 jauniešus.

 

Vislielākais paldies darba devējiem, kuri šogad ir bijuši īpaši atsaucīgi un uzrunājuši skolēnus, gan paši, gan ar NVA starpniecību. Apgūt un pilnveidot prasmes vasaras periodā ir īpašs izaicinājums, tādēļ paldies visiem par iesaisti un veiksmi darbos augustā.”

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv