APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA darba devējiem piedāvā iespēju nodarbināt jauniešus subsidētajās darba vietās

 

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus - komersantus, pašnodarbinātās personas, biedrības vai nodibinājumus - pieteikties subsidēto darba vietu izveidei jauniešiem bezdarbniekiem.
Pieņemot darbā jaunieti bezdarbnieku, darba devējs no NVA saņem dotāciju 50% apmērā no mēneša darba algas, ko darba devējs nosaka pats. Taču jāņem vērā, ka ikmēneša dotācija nevar pārsniegt valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēru.

 

Ja darbā tiek pieņemts jaunietis bezdarbnieks ar invaliditāti, tad darba devējs no NVA saņem dotāciju līdz pusotras valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēram vai valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmērā, ja jaunieti plānots nodarbināt mazkvalificētos darbos. Nepieciešamības gadījumos NVA apmaksās jauniešu ar invaliditāti veselības pārbaudes. Tāpat NVA apmaksās izdevumus, kas saistīti ar darba vietas pielāgošanu jaunietim ar invaliditāti, - līdz 711 eiro.

 

Katram pasākumā iesaistītajam jaunietim darba devējs nodrošina kvalificētu darba vadītāju, kas jaunietim nodarbinātības pirmo trīs mēnešu laikā palīdz apgūt darbam nepieciešamās prasmes un iemaņas. Ja pasākumā ir iesaistīts jaunietis ar invaliditāti, viņam apgūt darbam nepieciešamās prasmes un iemaņas darba vadītājs palīdz visu pasākuma īstenošanas periodu. NVA dotē darba algu darba vadītājam - 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas.

 

Subsidētajās darba vietās nodarbina NVA reģistrētos jauniešus bezdarbniekus vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kuri bez darba ir pusgadu un ilgāk; kuriem nav vispārējā vidējā izglītība vai profesionālā kvalifikācija; kuri ne vēlāk kā pirms diviem gadiem ir ieguvuši profesionālo vai augstāko izglītību, bet vēl nav atraduši pastāvīgu darbu, kā arī jauniešus ar invaliditāti. Ja jaunietis bezdarbnieks apgūst pilna laika studiju programmas, iesaistīties šajā subsidētās nodarbinātības pasākumā viņš nevar.

 

Darba devējam jāpiedāvā no jauna izveidota darba vieta vai darba vietai jābūt vakantai vismaz 4 mēnešus pirms dalības pasākumā.

 

Atbalsta pasākums „Subsidētās darba vietas jauniešiem bezdarbniekiem (pasākumi noteiktām personu grupām)” tiek īstenots kopš 2014.gada septembra Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Jauniešu garantijas” (Nr.7.2.1.1/15/I/001) ietvaros, lai sekmētu jauniešu darba prasmju un iemaņu pilnveidošanu, konkurētspēju un iekļaušanos darba tirgū. Kopš pērnā gada septembra ir izveidotas 458 darba vietas, kurās nodarbināti 544 jaunieši bezdarbnieki.

 

Kā darba devējam pieteikties?
1.solis
Jāaizpilda pieteikuma forma un jāpievieno prasītā informācija. Ja rodas neskaidrības, jāsazinās ar NVA filiāli (Pieteikuma veidlapa pieejama NVA mājaslapā, to var saņemt arī NVA filiālē un aizpildīt ar koordinējošā eksperta palīdzību).
2.solis
Aizpildītais pieteikums jāiesniedz vai jānosūta pa pastu tai NVA filiālei, kuras administratīvajā teritorijā ir plānots veidot darba vietu. Visu NVA filiāļu kontaktinformācija publicēta NVA mājaslapā.
3.solis
NVA filiāle pieņem darba devēja pieteikumu un ne retāk kā reizi divos mēnešos organizē Aktīvo nodarbinātības un atbalsta pasākumu īstenotāju izvēles komisiju, kura izskata pieteikumus un pieņem lēmumu apstiprināt vai atteikt darba devējam pasākuma īstenošanu.
4.solis
NVA filiāle paziņo darba devējam par pieņemto lēmumu un, ja lēmums ir pozitīvs, aicina mēneša laikā no komisijas lēmuma pieņemšanas dienas slēgt līgumu par subsidētās darba vietas izveidi.
 
Detalizētāka informācija par pasākumu pieejama NVA filiālēs un NVA mājaslapā.

 

 

 

 

PROJEKTS LĪDZFINANSĒTS JAUNATNES NODARBINĀTĪBAS INICIATĪVAS IETVAROS
ESF projekts „Jauniešu garantijas” Nr.7.2.1.1/15/I/001

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv