APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA arī šogad piedāvā iespēju ārstēties no atkarībām

 

Bezdarbniekiem, kuriem atrast pastāvīgu darbu traucē atkarības problēmas, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) arī šogad piedāvā iespēju ārstēties no alkohola, narkotiku vai psihotropo vielu atkarības pēc Minesotas 12 soļu programmas . Kopš 2012.gada decembra šādu iespēju NVA piedāvāja Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta "Kompleksi atbalsta pasākumi" ietvaros, bet tagad tas ir valsts finansēts „Atbalsta pasākums bezdarbniekiem ar atkarības problēmām”.

 

Pieteikties ārstēšanai var bezdarbnieki vecumā no 18 gadiem, kuriem ir saņemts narkologa atzinumus par alkohola, narkotiku vai psihotropo vielu atkarību un kuri vismaz trīs mēnešus ir reģistrēti NVA kā bezdarbnieki vai pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas vismaz sešus mēnešus nav strādājuši.

 

Ārstniecība ilgst 28 dienas un bezdarbnieki tajā iesaistās brīvprātīgi. Pasākumu īsteno divas ārstniecības iestādes - SIA „Akrona 12 ” Rīgā un VSIA Slimnīca „Ģintermuiža ” Jelgavā, kas nodrošina bezdarbniekiem atkarības slimību ārstēšanu saskaņā ar Minesotas 12 soļu programmu . Tās galvenais uzdevums - uzlabot cilvēka dzīves kvalitāti, iemācīt viņam saprast, ka, lai pārvarētu atkarības radītās negatīvās sekas, vispirms jāmainās pašam.

 

Pasākuma dalībniekiem NVA apmaksā pacientu iemaksu 7.11 eiro apmērā par vienu ārstēšanās dienu (izņemot tos, kuri ir atbrīvoti no pacientu iemaksas). Saņemot ārstniecības pakalpojumus dienas stacionārā, pasākumā iesaistītajiem bezdarbniekiem tiek finansēti arī izmitināšanas un ēdināšanas izdevumi 13.37 eiro apmērā par vienu ārstēšanās dienu atbilstoši faktiskajam bezdarbnieka izmitināšanas un ēdināšanas dienu skaitam.Kā pieteikties dalībai?
1. Jādodas uz savu NVA filiāli un jāpaziņo par vēlmi piedalīties pasākumā.
2. Jāuzrāda narkologa atzinums.
3. Jāizvēlas ārstniecības iestāde un jāvienojas par ārstēšanās uzsākšanas dienu.
4. No NVA filiāles darbinieka jāsaņem individuālais darba meklēšanas plāns.
5. Noteiktajā dienā jāierodas izvēlētajā ārstniecības iestādē, līdzi ņemot pasi, narkologa atzinumu un individuālo darba meklēšanas plānu.

 

Uzziņai: ESF projekta "Kompleksi atbalsta pasākumi" ietvaros ārstēšanos no atkarībām bija uzsākuši 356 bezdarbnieki, bet ārstniecības kursu pabeiguši – 330. 6 mēnešu laikā pēc ārstēšanās pabeigšanas pastāvīgā darbā iekārtojās vai uzsāka dalību NVA aktīvajos nodarbinātības pasākumos 242 bezdarbnieki.

 

Sagatavoja:
Iveta Kancēna
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr. 67021808; 67021744

Aplūkot e-pastu
 

 

 

 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv