APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Inovatīvi pakalpojumi sociālās rehabilitācijas attīstībai

 

Nodarbinātības valsts aģentūra - sadarbības iestāde, administrējot 97 Eiropas Sociālā fonda projektus sociālās rehabilitācijas un sociālās aprūpes jomā, palīdzēja gandrīz 19 000 sociāli atstumto cilvēku saņemt kvalitatīvu aprūpi un rehabilitāciju, kā arī apgūt jaunas prasmes un zināšanas, lai iesaistītos tālākā izglītības apguvē un nodarbinātībā. Daudzi īstenotie projekti ieviesa inovatīvu pieeju sociālās rehabilitācijas pakalpojumu pilnveidei.

 

Saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību ārkārtas situācijās, aprūpi dzīvesvietā un sniegt psiholoģisko atbalstu palīdzēja inovatīvs pakalpojums – drošības poga, ko īstenoja biedrība „Latvijas Samariešu apvienība”. Drošības poga ir diennakts pakalpojumu komplekss jeb palīdzības sistēma, kur ar signālpogas palīdzību, kas iestrādāta aprocē vai kaklarotā, vientuļiem cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem tiek nodrošināta saskaņota un tūlītēja palīdzība aprūpes pakalpojumu sniegšanā, kā arī palīdzība akūtos gadījumos.

 

Biedrības „Latvijas Nedzirdīgo savienība” īstenoto inovatīvo pakalpojumu grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību periodā saņēma māmiņas, kurām ir dzirdes traucējumi. Lai mazinātu veselības riskus, māmiņām un viņu ģimenēm ar surdotulka palīdzību tika sniegts informatīvais un psiholoģiskais atbalsts.

 

Projektos īstenotās aktivitātes notika visos Latvijas reģionos, daudzos novados tas bija jauns un vēl nebijis pasākums. Lai risinātu ikdienišķas un neierastas situācijas, notika nodarbības dažādās atbalsta grupās, savukārt iesaistoties aktivitātēs „Sajūtu dārzs” un „Sensorā istaba”, cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem varēja speciāli radītā vidē veicināt maņu – redzes, dzirdes, taustes, ožas un garšas attīstību, bet nodarbinātības simulācijas spēles ļāva iegūt ieskatu pavāra, autovadītāja, automehāniķa, friziera, sporta pedagoga un psihologa ikdienā.

 

Inovatīvās aktivitātes turpinās arī pēc projektu noslēguma, jo pakalpojumi, ko cilvēki saņēma, ir nepieciešami un pieprasīti. Kā liecina Nodarbinātības valsts aģentūras - sadarbības iestādes veiktā klientu apmierinātības aptauja, 97% respondentu ir apmierināti ar projektos saņemtajiem pakalpojumiem, savukārt 93% respondentu norāda, ka ES fondu līdzekļi ir lietderīgi izmantoti.

 

   

Drošības poga                                Surdotulka pakalpojumi

 

 

 

 

Ineta Krūmiņa
NVA ESF departamenta
Projektu atbalsta un finanšu nodaļas
projektu vadītāja
Tālr. 67 072 007
e-pasts:

Aplūkot e-pastu 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv