APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Briselē atzinīgi novērtēts NVA administrētais ESF projekts nabadzības mazināšanai

 
 
 
Ik gadu Eiropas Komisija organizē konferenci par nostādni cīņā pret nabadzību un sociālo atstumtību, kurā piedalās apmēram 40 valstu pārstāvji. Šogad 3.ikgadējā konferencē par nostādni cīņā pret nabadzību un sociālo atstumtību piedalījās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktora vietniece ES fondu jautājumos Inese Šteina, lai prezentētu Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansēto projektu „Motivāciju programmu izstrāde un ieviešana bezpajumtniekiem bezdarbniekiem”.

Projekts, kuru īsteno Rīgas Patversme, vērsts uz bezpajumtnieku pašvērtējuma celšanu, sociālās funkcionēšanas spēju atjaunošanu vai uzlabošanu, darba meklēšanas iemaņu un darba prasmju atjaunošanu vai apgūšanu, tādējādi palīdzot risināt sociālā atstumtībā nonākušu cilvēku problēmas. Projekta īstenošanas laikā atbalstu saņēma 240 personas. Pēc dalības projektā daudzi bezpajumtnieki bezdarbnieki sameklēja darbu, atrada mājokli un jūtas pilnvērtīgi sabiedrības locekļi. Projekta dalībnieks Reno sacīja: „Paldies par projektu, kurā jūtos vajadzīgs, gaidīts, kā arī uzzināju daudz ko jaunu un noderīgu”.

Rīgas Patversmes īstenotais projekts pēc Eiropas Komisijas ierosinājuma tika prezentēts kā labās prakses piemērs, kuru konferences dalībnieki atzinīgi novērtēja, secinot, ka šāda veida projekti ir īstenojami arī turpmāk, un ar salīdzinoši nelielu finansējumu sasniegts ievērojams rezultāts.

Latvijas reģionos jau tiek īstenoti vairāki līdzīga rakstura projekti, kas sasaucas ar Eiropas Komisijas prezidenta Žozē Manuela Barrozu konferences atklāšanas runā uzsvērto, ka cīņa pret nabadzību visefektīvākā ir reģionālā un pašvaldību līmenī, jo ir labāk zināmas iedzīvotāju vajadzības.

Ņemot vērā Eiropas Savienības nospraustās prioritātes nabadzības un sociālas atstumtības apkarošanā, I.Šteina ir gandarīta par NVA administrēto projektu veiksmīgu īstenošanu un ieguldījumu Latvijas sociālās jomas attīstībā.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas datiem uz nabadzības un sociālās atstumtības sliekšņa Eiropas Savienībā ir vairāk nekā 120 miljoni cilvēku. Latvijā pēc pēdējiem statistikas datiem nabadzības riskam vai sociālai atstumtībai ir pakļauts apmēram 731 tūkstotis cilvēku. Eiropā līdz 2020.gadam ir paredzēts samazināt nabadzībā un sociālajā atstumtībā nonākušo cilvēku skaitu par 20 miljoniem, tai skaitā Latvijā - par 121 tūkstoti cilvēku.Ineta Krūmiņa
NVA ESF departamenta
Projektu atbalsta un finanšu nodaļas
projektu vadītāja
Tālr. 67 072 007
e-pasts:
Aplūkot e-pastu


< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv