APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Skolu absolventi aicināti pieteikties NVA bezmaksas karjeras konsultācijām

 
Tiem izglītības iestāžu absolventiem, kuri vēl nav izlēmuši par ko kļūt un kādu profesiju apgūt, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā iespēju apmeklēt karjeras konsultantu. Pieteikties karjeras konsultācijai var jebkurā no 28 NVA filiālēm visā Latvijā. ( NVA Filiāļu kontaktus skat. šeit: http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=2&mid=27 )
 
NVA karjeras speciālisti jauniešus klātienē var nokonsultēt karjeras izvēles, plānošanas un profesionālās piemērotības jautājumos. Karjeras konsultants palīdzēs apzināties un risināt tās problēmas, kas jaunietim var traucēt pareizai profesionālās nākotnes izvēlei, tālākai izglītībai vai darba meklējumiem, kā arī motivēs un iedrošinās jauniešus, veidojot karjeru, būt aktīviem un mobiliem.

Būtisku informatīvu atbalstu karjeras jautājumos jaunietim var sniegt arī NVA mājaslapas sadaļa „Karjeras pakalpojumi” (http://www.nva.gov.lv/karjera/), kur atrodama dažāda ar karjeras veidošanas un izglītības iegūšanas jautājumiem saistīta informācija. Šeit jaunietis var izpildīt testus profesionālo interešu, vadošās motivācijas noskaidrošanai (http://www.nva.gov.lv/karjera/index.php?cid=11). Piemēram, jauniešiem, kuri nav izvēlējušies savu turpmāko profesiju, ļoti noderīga var būt anketa „Orientācija”. Šī anketa palīdzēs noteikt jaunieša profesionālo interešu sfēru, noskaidrot, kādās profesionālās darbības jomās viņš varētu sevi realizēt. Interešu tests jauniešiem ir saistīts ar Izglītības iespēju datu bāzi un profesiju aprakstiem. Savu personības tipu un tam atbilstošas profesijas ļaus noskaidrot „Pašnoteicējs jauniešiem”, bet anketa „Motivācijas izpēte – darba veidu motivācija” palīdzēs noteikt savu vadošo motivāciju – strādāt individuāli kā uzņēmējam vai grupā kā darba ņēmējam.

NVA ir izveidota visplašākā profesiju aprakstu datu bāze, kurā var izlasīt 500 profesiju aprakstus, uzzināt par interesējošās profesijas darba apstākļiem, izaugsmes izredzēm, nepieciešamo izglītību un tās ieguves iespējām. Katras profesijas aprakstam pievienota „Prasmju noteikšanas lapa”, kas palīdz izvērtēt personisko īpašību, interešu un prasmju atbilstību izvēlētajai profesijai. Informāciju var meklēt un atlasīt alfabētiskajā secībā vai pēc interešu jomām.

NVA mājaslapā ievietota arī darba meklētāja rokasgrāmata „Ceļā uz darbu: soli pa solim”. Rokasgrāmatā ir iekļautas arī 16 darba lapas, kuru aizpildīšana palīdzēs precīzāk izzināt sevi un sagatavoties rezultatīvai darba meklēšanai.

Nepieciešamības gadījumā karjeras konsultants var ieteikt jaunietim apmeklēt arī kādu no aktīvajiem nodarbinātības pasākumiem, piemēram, "Darbnīcas jauniešiem". Šajā NVA jaunajā pasākumā var piedalīties NVA reģistrētie jaunieši bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 24 gadiem, kuri nav ieguvuši profesionālo izglītību vai nav bijuši iepriekš nodarbināti. Deviņu nedēļu laikā izglītības iestādē „Darbnīcu jauniešiem” dalībnieki varēs iepazīt trīs profesionālās izglītības programmas, katrai no tām veltot trīs nedēļas. Jaunietis, piedaloties teorētiskajās un praktiskajās nodarbībās, uzzinās katras profesionālās izglītības programmas specifiku un iegūs pirmo profesionālo pieredzi, lai vēlāk varētu mērķtiecīgi izvēlēties tieši viņam piemērotu turpmākās izglītības un profesionālās darbības jomu.

Sagatavoja:
Iveta Kancēna
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr. 67021744; 67021808
Aplūkot e-pastu


< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv