APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Jaunas sociālo pakalpojumu iespējas Vidzemes reģionā

 
No šī gada septembra, pateicoties Eiropas Sociālā fonda (turpmāk – ESF) atbalstam, vairāku Vidzemes reģiona pašvaldību iedzīvotājiem ir pieejami jauni sociālie pakalpojumi, kas pietuvināti klientu dzīvesvietai.

Priekuļu novadā durvis vēris jauns Sociālo pakalpojumu centrs, kurā novada pirmspensijas un pensijas vecuma iedzīvotāji varēs saņemt sociālo rehabilitāciju. Ar ESF atbalstu Priekuļu novada Sociālajam dienestam ir iespēja saviem iedzīvotājiem piedāvāt datorapmācību, mākslas terapiju, psihologa, karjeras konsultanta, fizioterapeita un citu speciālistu konsultācijas. Iecerēts organizēt arī radošās darbnīcas un nodarbības veselīga dzīvesveida veicināšanai. Pagastu iedzīvotājiem centra apmeklējumu ievērojami atvieglos projekta ietvaros apmaksātie ceļa izdevumi. Sociālā dienesta darbinieki atzīst, ka jau kopš pirmajām dienām vērojama liela vietējo iedzīvotāju interese par projektā piedāvātajiem pakalpojumiem. Kopumā divu gadu laikā projekta aktivitātēs plānots iesaistīt ap 100 Priekuļu novada iedzīvotāju.

Savukārt Cēsīs atklāts Vidzemes reģiona mobilais sociālo pakalpojumu Resursu centrs. Cēsu novada Sociālais dienests savā projektā piedāvā jaunu pieeju sociālo pakalpojumu sniegšanā, apvienojot septiņas reģiona pašvaldības – Cēsu, Beverīnas, Jaunpiebalgas, Mazsalacas, Smiltenes un Valkas novadus, kā arī Valmieras pilsētu. Iedzīvotājiem ir iespēja izmantot interaktīvas e-konsultācijas par Vidzemes reģiona pašvaldībās pieejamiem sociālajiem pakalpojumiem, piemērotāko atbalsta veidu un citiem ar sociālo pakalpojumu saņemšanu saistītiem jautājumiem. Sociālās atstumtības riska grupām tiek piedāvāts arī apmeklēt atbalsta grupas, darbnīcas nodarbinātības iemaņu stimulēšanai un individuālās apmācības socializācijai e-vidē. Katra iesaistītā pašvaldība var izvēlēties sava novada iedzīvotājiem nepieciešamākos pasākumus. Pusotra gada laikā ar ESF atbalstu sociālo rehabilitāciju saņems vairāk nekā 300 Vidzemes reģiona iedzīvotāju.

Latvijas reģionos kopumā ģimenes videi pietuvinātu sociālo pakalpojumu attīstīšanai ir atbalstīti 97 projekti, līdz ar to četru gadu laikā šādus pakalpojumus saņems vairāk nekā 17 tūkstoši iedzīvotāju.

Detalizētāks apraksts par katru atbalstīto projektu ir pieejams Nodarbinātības valsts aģentūras kā Eiropas Savienības fondu vadībā iesaistītās sadarbības iestādes mājas lapā www.nva.gov.lv/esf sadaļā „Noslēgtie līgumi”.


Sagatavoja:
Baiba Jakovļeva

Nodarbinātības valsts aģentūras
Eiropas Sociālā fonda departamenta
Projektu atbalsta un finanšu nodaļas projektu vadītāja
e-pasts:
Aplūkot e-pastu
 
tālr.: 67072007

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv