APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Dalībai NVA mūžizglītības pasākumos pieteikušies jau vairāk nekā 10 tūkstoši nodarbināto

 
Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu īstenotie Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām, kas piedāvā iespēju papildināt un attīstīt darbam nepieciešamās prasmes un zināšanas profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmās, ir guvuši ļoti lielu atsaucību nodarbināto vidū. Lai mazinātu bezdarba risku un paaugstinātu savu konkurētspēju darba tirgū, dalībai mūžizglītības pasākumos jau reģistrējušies 10223 pretendenti, no tiem  mācības jau uzsākuši 2589 nodarbinātie.

NVA veiktās aptaujas liecina, ka šobrīd darba devējiem vajadzīgi elastīgi un labi izglītoti darbinieki, kas apguvuši vairākas darbā nepieciešamās prasmes un zināšanas, tāpēc spējīgi vienlaicīgi veikt dažādus profesionālos pienākumus. Vispieprasītāko izglītības programmu vidū ir svešvalodas (apkalpojošās nozares darbiniekiem, publiskajā telpā vai komercpakalpojumu jomā strādājošajiem), grāmatvedība (praktiskā grāmatvedība, grāmatvedības uzskaite atbilstoši starptautiskajiem standartiem, grāmatvedības uzskaite un nodokļi, uzņēmumu grāmatvedība), darba aizsardzība un ar uzņēmējdarbību saistītās apmācību programmas.

Projekta „Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām” īstenošana tika uzsākta šā gada jūlija beigās, dodot iespēju papildināt un attīstīt darbam nepieciešamās prasmes un zināšanas tiem nodarbinātajiem (izņemot valsts civildienesta ierēdņa statusā esošajiem), kuriem ir vairāk nekā 25 gadi, kuri atrodas darba tiesiskajās attiecībās vai ir pašnodarbinātās personas un pēdējā gada laikā nav ieguvuši formālo vai neformālo izglītību. Pēc reģistrācijas NVA filiālē katrs dalībnieks saņem karjeras konsultāciju un atzinumu par izvēlētās izglītības programmas apguves nepieciešamību.

Mūžizglītības pasākumu programmā kopumā līdz 2013.gadam plānots iesaistīt 20 200 nodarbinātās personas, no tām 2010.gadā – 3400. Lai nodrošinātu projekta kvalitatīvu īstenošanu atbilstoši plānam un pieejamajam finansējumam, šogad jauno dalībnieku reģistrācija ir pabeigta, tā atsāksies nākamā gada 2.ceturksnī.

 
Informācijas nodaļa
Tālr. 67021744
Aplūkot e-pastu

Aplūkot e-pastu


< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv