APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA aicina darba devējus pieteikt sezonas vakances

 
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus pieteikt NVA filiālēs visā Latvijā sezonas brīvās darba vietas, kā arī nodarbināt sezonas darbos NVA reģistrētos bezdarbniekus.

Bezdarbniekiem ir tiesības slēgt ar darba devēju terminēto darba līgumu uz laiku līdz 2 mēnešiem vienlaikus saglabājot bezdarbnieka statusu. Līdz ar to bezdarbnieks, strādājot arī sezonas darbu ne ilgāk kā 2 mēnešus, nezaudē bezdarbnieka statusu un pabalstu, ja triju darba dienu laikā paziņo NVA, ka ir noslēdzis terminēto darba līgumu. Sezonas darba veikšanas periodā (līdz 2 mēnešiem) Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) aptur bezdarbnieka pabalsta izmaksu, bet sezonas darbam beidzoties, bezdarbnieka pabalsta izmaksa atsākas.

NVA direktore Baiba Paševica: „Šobrīd, kad bezdarba līmenis turpina pieaugt, bezdarbnieku sezonas nodarbināšanai ir īpaša nozīme, tas ir viens no veidiem, kā mēs varam mazināt bezdarbu un palīdzēt cilvēkiem, kas zaudējuši darbu. NVA darba devējiem šobrīd piedāvā ļoti plašas darbinieku izvēles iespējas. Darba devēji, piesakot NVA filiālēs sezonas vakances, varēs ātri atrast piemērotus darbiniekus. Pie mums reģistrēti daudzi dažādu profesiju pārstāvji, kuru pieredze, zināšanas un darba iemaņas noderēs uzņēmējiem, meklējot darbiniekus sezonas darbu veikšanai. Piemēram, bezdarbnieku vidū ir vairāk nekā tūkstotis mazumtirdzniecības veikalu pārdevēju, gandrīz 250 pavāru, kas varētu strādāt vasaras tirdzniecības vietās un vasaras kafejnīcās, ir daudz dažādu darbu veicēju, kas veiksmīgi tiks galā ar darbiem lauksaimniecībā un mežkopībā. Tāpēc es aicinu darba devējus, kuri pavasarī un vasarā ir paredzējuši sezonālos darbus, būt sociāli atbildīgiem un sazināties ar tuvāko NVA filiāli, kur mēs palīdzēsim atrast vajadzīgos darbiniekus”.

Sezonas rakstura darbu veikšanai ir pieļaujama darba līguma noslēgšana uz noteiktu laiku. Sezonas rakstura darbi ir saistīti, piemēram, ar pludmaļu, publisko peldētavu, kempingu, dabas tūrisma infrastruktūras un atpūtas vietu uzturēšanu un uzraudzību, mazumtirdzniecību, kafejnīcām, peldētavām, kempingiem, atpūtas vietām, parku, ainavas elementu vai kultūrvēsturisko objektu sakopšanu, meža darbiem, sēju, stādīšanu, lopu ganīšanu, zivju audzēšanu u.c.

 
Sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr. 67021808; 67021744
Aplūkot e-pastu

Aplūkot e-pastu


< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv