APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA aicina darba devējus aktīvāk iesaistīties skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā

 
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) jau ceturto gadu organizē skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu. NVA šovasar skolēniem piedāvās iespēju strādāt algotu darbu no 15. jūnija līdz 16. augustam.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šovasar strādāt varēs arī bērni, kuri sasnieguši 13 gadu vecumu. Šogad, tāpat kā iepriekšējo gadu, darbs tiks piedāvāts arī bērniem un pusaudžiem ar speciālām vajadzībām, ja viņu darba vietai nav nepieciešams speciāls pielāgojums.

Atgādinām, ka trīspadsmit un četrpadsmit gadīgo pasākuma dalībnieku darba dienas ilgums nedrīkst pārsniegt 4 stundas. Viņu mēneša atalgojumu veidos NVA piešķirtā dotācija 60 latu apmērā un darba devēju finansējums, kura apjomam jābūt ne mazākam kā 10 lati.

Skolēni vecumā no 15 gadiem varēs strādāt 7 stundas dienā, par ko saņems ne mazāk kā 120 latus ( 60 latus maksās NVA un 60 latus - darba devējs). Lai pusaudžu atalgojums būtu virs minimālās mēnešalgas, darba devēji tiek aicināti veikt arī papildus piemaksu.

Skolēni, kuri vēlas piedalīties nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā, NVA filiālēs varēs pieteikties sākot ar 11. maiju. Šogad kā jaunums jāpiemin fakts, ka pusaudzim jāreģistrējas tās administratīvās teritorijas NVA filiālē, kurā pusaudzis vēlas strādāt. Reģistrējoties jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un medicīnas izziņa par veselības stāvokli.

No 19. marta līdz 20. aprīlim Nodarbinātības valsts aģentūra pieņem darba devēju pieteikumus dalībai šajā pasākumā. Saskaņā ar 12. aprīlī apkopotajiem datiem, Latvijā kopumā 120 darba devēji ir pieteikuši 1290 darba vietas. Alūksnes, Balvu, Bauskas, Dobeles, Gulbenes, Jelgavas, Krāslavas, Kuldīgas, Liepājas, Ludzas, Talsu, Tukuma, Valkas, Valmieras un Ventspils rajonos pieteikušies tikai no 1 līdz 3 darba devējiem. Visvairāk pieteikumu saņemts Preiļu (16) un Cēsu (12) rajonos. NVA aicina darba devējus aktīvāk pieteikt savas darba vietas, lai NVA varētu skolēniem piedāvāt pēc iespējas daudzveidīgākas darba vietas visos Latvijas reģionos.

Darba devējam, kurš piedāvā pieņemt darbā pusaudžus vasaras brīvlaikā, Nodarbinātības valsts aģentūra piešķir dotācijas:

  • pasākuma dalībnieka darba samaksai 50% apmērā no minimālās mēneša darba algas, ja pasākuma dalībnieku nodarbina pilnu darba dienu, un 25% apmērā – ja pasākuma dalībnieku nodarbina nepilnu darba dienu;
  • darba vadītāju darba samaksai;
  • samaksai par sanitārās grāmatiņas noformēšanu.
* Dotācijas trīspadsmit un četrpadsmit gadīgiem bērniem norādītas tekstā.

17. aprīlī NVA direktors Ringolds Beinarovičs apmeklē Saeimu, kur ar skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma aktualitātēm iepazīstinās Sociālo un darba lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisijas pārstāvjus.


NVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Ilona Jurševska
Tālr. 7021812;26110065
Aplūkot e-pastu

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv