APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Nodarbinātības valsts aģentūra veikusi absolventu - bezdarbnieku aptauju

 
Nodarbinātības valsts aģentūra (turpmāk – Aģentūra) tikko apkopojusi 2006.gada oktobrī veiktās aptaujas rezultātus par absolventiem – bezdarbniekiem, kuri 2005./2006. mācību gadā pabeiguši pamatizglītības, vispārējās vidējās, profesionālās vai augstākās izglītības iestādes. Aptaujāti tika 1045 absolventi, tai skaitā 116 ar pamata izglītību, 316 ar vispārējo vidējo izglītību, 279 ar profesionālo izglītību un 334 ar augstāko izglītību.

Pēdējos trīs gados jūtami pieaudzis to absolventu – bezdarbnieku skaits, kuriem ir augstākā izglītība. Aptaujāto vidū 56 jaunieši absolvējuši Latvijas Universitāti, 38 – Baltijas Starptautisko akadēmiju, 38 – Daugavpils pedagoģisko universitāti, 31 – Rīgas Tehnisko universitāti, 25 – Latvijas Lauksaimniecības universitāti. Respondenti biežāk absolvējuši šādas bakalaura izglītības programmas: 30 – sociālo zinātņu bakalaura grāds ekonomikā, 25 – sociālo zinātņu bakalaura grāds vadībzinātnēs, 24 – jurists/sociālo zinību bakalaura grāds tiesību zinātnēs, 21- skolotāju izglītības programmas.

Profesionālo izglītību ieguvušie absolventi – bezdarbnieki visvairāk nāk no šādām izglītības iestādēm: Latgales transporta un sakaru tehniskā skola, Liepājas 48.arodvidusskola, Liepājas 31. arodvidusskola, RTU Liepājas filiāles profesionālā vidusskola un Cīravas arodvidusskola. Bezdarbnieku vidū 31 absolvents ieguvis pavāra, ēdināšanas servisa speciālista profesiju, 25 absolvējuši profesionālo izglītības programmu – grāmatvedis, 16 – automehāniķis, automehāniķa palīgs, 12 – biroja darba organizators, sekretārs, lietvedis.

Absolventu – bezdarbnieku vidū visbiežāk minētie bezdarba iemesli ir nepieciešamās darba pieredzes trūkums, zema darba samaksa, nav tuvākajā apkaimē brīvu darba vietu vai arī nestrādā ģimenes apstākļu dēļ. Vēl kā iemesli tiek minēti neapmierinoši darba apstākļi un darba vietas atrašanās pārāk tālu no dzīvesvietas.

Anketā tika uzdots arī jautājums, kāpēc absolvents nolēma reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā. Visbiežāk minēts, lai piedalītos Aģentūras piedāvātajos pasākumos un lai atrastu darbu. Mazāks skaits reģistrējušies tāpēc, lai saņemtu pabalstu. Absolventi – bezdarbnieki Aģentūras biežāk izmantoto pakalpojumu vidū minējuši saņemto informāciju par brīvajām darba vietām no Aģentūras darbinieka, pasākumus konkurētspējas paaugstināšanai un bezdarbnieku profesionālās apmācības, pārkvalifikācijas un kvalifikācijas paaugstināšanas kursus. 70,9% absolventu – bezdarbnieku ar Aģentūras pakalpojumiem ir apmierināti.

Nodarbinātības valsts aģentūra ar absolventu – bezdarbnieku pētījuma rezultātiem iepazīstinās arī Izglītības un zinātnes ministriju.

Jāatzīmē, ka viena no lielākajām bezdarbnieku grupām valstī ir jaunieši. 2006.gada 31.decembrī valstī kopā bija reģistrējušies 9 420 jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem.


Iveta Daine
NVA sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 7021744, 29466755
Aplūkot e-pastu

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv