APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Kas jāzina par pabalstiem, atgriežoties Latvijā?

 

 

Projekts nr. 7.1.2.1./15/I/001 „ EURES tīkla darbība Latvijā”


Ir vairāki jautājumi, par kuriem ir jādomā un kuri ir jārisina, kad pieņemts lēmums atgriezties Latvijā. Ikvienam šajā situācijā ir ļoti svarīgi savlaicīgi sakārtot visus dokumentus par ārvalstī nostrādāto laiku un ar to saistītām sociālajām garantijām.


Atceries, ka parasti bezdarbnieka pabalsts ir jāpieprasa pēdējās nodarbinātības valstī! Pēc darba attiecību izbeigšanās reģistrējies vietējā valsts nodarbinātības dienestā un sociālās aizsardzības administrācijā un pieprasi bezdarbnieka pabalstu (dažās valstīs tā ir viena un tā pati iestāde). Ja ir iegūts bezdarbnieka statuss un piešķirts bezdarbnieka pabalsts, Tev ir iespēja, meklējot darbu citā Eiropas Savienības dalībvalstī, arī Latvijā, turpināt saņemt šo pabalstu 3-6 mēnešus. Šādu pabalsta "līdzi ņemšanu" sauc par pabalsta eksportu, un ir nepieciešams pieprasīt U2 dokumentu.


Ja, atgriežoties Latvijā, reģistrēsies Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) (www.nva.gov.lv), bet bezdarbnieka pabalstu nebūsi “paņēmis līdzi”, varēsi saņemt NVA palīdzību darba meklēšanā un citus pakalpojumus, tomēr tiesību uz ārvalstī piešķirto bezdarbnieka pabalstu nebūs. Pastāv daži izņēmuma gadījumi, par tiem interesējies Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) (https://ieej.lv/78EZl)


Zini, ka nodarbinātības/sociālās apdrošināšanas periodi nepazūd, tie uzkrājas, un nepieciešamības gadījumā tiek ņemti vērā, nosakot tiesības uz pabalstiem, kā arī pensiju. To sauc par summēšanas principu. Ir svarīgi saglabāt ar nodarbinātību/sociālo iemaksu veikšanu saistītos dokumentus (piemēram, piešķirtie nodokļu maksātāja un/vai personu reģistrācijas numuri, darba līgumi, vienošanās par darbu izpildi, izsniegtās izziņas par nodokļu nomaksu, nodokļu deklarāciju izdrukas u.c.), lai nepieciešamības gadījumā varētu sniegt ziņas par saviem nodarbinātības/sociālās apdrošināšanas periodiem.


Protams, ir arī citi jautājumi, kuriem jāpievērš uzmanība. Pārliecinies, ka Tev ir skaidrs, kas notiks ar Tevi un Taviem ģimenes locekļiem, atgriežoties Latvijā. Meklē informāciju patstāvīgi vai sazinies ar EURES konsultantiem Latvijā.


Ar EURES konsultantiem Latvijā var sazināties:

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv