APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Veicinās skolēnu, arī jauniešu ar invaliditāti nodarbinātību vasarā

 

 

Lai veicinātu skolēnu nodarbinātību skolas brīvlaikā, šogad piešķirts papildu finansējums Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajai skolēnu vasaras nodarbinātības programmai, iesaistot par vienu tūkstoti vairāk skolēnu nekā pērn. Pēc diskusijām ar nevalstiskajām organizācijām, kas pārstāv jauniešu ar invaliditāti intereses, papildus motivēs tieši skolēnu ar invaliditāti iesaisti vasaras nodarbinātībā, paredzot maksāt dotāciju darba devējam par skolēna ar invaliditāti nodarbināšanu minimālās darba algas apmērā 430 eiro.


Labklājības ministres Ramona Petraviča uzsver: “Ir liels gandarījums, ka šogad ir paplašinātas iespējas jauniešiem vasaras brīvlaikā strādāt. Pirmā darba pieredze ikvienam ir ļoti nozīmīga, daudziem tas ir pirmais apzinātais solis izvēlētās turpmākās karjeras virzienā. Ceru, ka šādu pirmo pieredzi iegūs arī daudz jauniešu ar invaliditāti, kuru iesaistei vasaras nodarbinātības programmā ir īpaši labvēlīgi nosacījumi. Ticu, ka šie noteikti būs augti motivēti jaunieši, ar kuru darba kvalitāti darba devēji būs gandarīti.”


Parastajā gadījumā Nodarbinātības valsts aģentūra darba devējam sedz pusi no minimālās darba algas, bet otru pusi finansē pats darba devējs. Plānots, ka šogad vasaras nodarbinātībā varētu iesaistīt 300 skolēnus ar invaliditāti.


Tāpat precizēti citi nosacījumi, piemēram, atlīdzība darba vadītājam varēs būt 60% no minimālās darba algas apmēra, ja tas vadīs darbu skolēnam ar invaliditāti. Tāpat darba devējiem, kas plāno nodarbināt skolēnus ar invaliditāti, būs iespēja saņemt konsultācijas par skolēnu ar invaliditāti nodarbināšanas specifiskiem jautājumiem.


To paredz otrdien, 23. aprīlī, valdības sēdē pieņemti grozījumi Ministru kabineta noteikumos “Noteikumi par aktīvo nodarbinātības pasākumu un preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu organizēšanas un finansēšanas kārtību un pasākumu īstenotāju izvēles principiem”.


Kopumā skolēnu vasaras nodarbinātībai paredzētais finansējums sasniedz 1,6 miljonus eiro, iesaistot kopumā 6,3 tūkstošus skolēnu.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv