APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Ikviens Latvijas iedzīvotājs var mācīties finanšu pratību, izmantojot NVA e-apmācības moduli

 

 ESF projekts „Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” Nr. 7.1.1.0/15/I/001

 

 

No 25. līdz 31.martam jau septīto gadu pēc kārtas Latvijā norisinās „Finanšu pratības nedēļa”, kuru kopā ar partneriem rīko Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK). Finanšu pratības nedēļā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) atgādina, ka ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš vēlas apgūt, pārbaudīt vai pilnveidot savas zināšanas finanšu pratībā, NVA kopš 2018.gada marta savā tīmekļvietnē piedāvā interaktīvu elektroniskās apmācības moduli “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība”.

 

NVA direktore Evita Simsone: „Rūpējoties par savu un savas ģimenes labklājību mūsdienu pasaulē, kuru raksturo informācijas un dažādu, tostarp finanšu piedāvājumu pārpilnībā, ikvienam no mums ir ļoti svarīgi būt zinošam finanšu plānošanā, neapjukt un nepieņemt lēmumus, kas var negatīvi ietekmēt materiālo stāvokli un labklājības vietā sagādāt nepatikšanas un raizes. Finanšu pratību apguvis cilvēks, kas informēts par savām tiesībām un iespējām, var mērķtiecīgi plānot un veidot savu un savas ģimenes labklājību, pasargāt vai aizstāvēt sevi, ja saskaras ar netaisnību vai krāpniecību, būt konkurētspējīgs arī darba tirgū, jo ir informēts, kas ir tiesiskās darba attiecības. Bez zināšanām un prasmēm finanšu pratībā nav iespējama gan mājsaimniecības, gan valsts turība. Mūsu piedāvātais finanšu pratības elektroniskās apmācības modulis ne vien NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem, bet visiem interesentiem sniedz daudzpusīgas zināšanas par valsts un mājsaimniecības budžeta plānošanu, ienākumu gūšanas veidiem, cenu veidošanos, izdevumu kontroli, finanšu dokumentu nozīmi, kredītu būtību, finanšu pakalpojumu veidiem, nodokļu nozīmi, sociālās apdrošināšanas sistēmas darbības principiem, patērētāju tiesībām un citām ar finanšu plānošanu saistītām jomām”.

 

NVA elektroniskās apmācības modulis “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība” ietver četras sadaļas: “Nauda un darījumi”, “Privāto finanšu plānošana”, “Finanšu un ekonomiskā vide. Nodokļi”, “Valsts un sociālais budžets, sociālās apdrošināšanas sistēmas darbība valstī”. Mācību saturā iekļauts gan teorētiskais skaidrojums, gan audio un video materiāli, gan dialoga simulācijas, gan pašpārbaudes iespējas. Mācību vielas apguves ilgums ir piecas akadēmiskās stundas. Lai sekmīgi nokārtotu pārbaudes testu, jābūt vismaz 80% pareizo atbilžu uz jautājumiem.

 

Kopš NVA piedāvā finanšu pratības elektronisko apmācības moduli, finanšu pratību mācījās 21549 NVA reģistrētie bezdarbnieki un darba meklētāji: 2018.gadā – 18 932, bet 2019.gada pirmajos divos mēnešos – 2617. Pārbaudes testu sekmīgi ir nokārtojuši 10573 bezdarbnieki un darba meklētāji.

 

E-apmācības modulis “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība” ir izstrādāts NVA īstenotā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” ietvaros, un jebkuram interesentam tas ir pieejams vietnē http://e-apmaciba.nva.gov.lv, autorizējoties ar portāla Latvija.lv starpniecību.


No 25. līdz 29.martam Latvijā norisinās arī Eiropas Digitālā nedēļā, kurā piedalās NVA. Digitālās nedēļas laikā visās NVA filiāles interesentiem tiek piedāvātas konsultācijas par NVA e-pakalpojumiem, tostarp par finanšu pratības e-apmācības moduli un tā lietošanu.

 

 

 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv