APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Dublinā norisinājās NVA un EURES pasākums “Ar Īrijas pieredzi Latvijā”

 

 ESF projekts Nr.7.1.2.1/15/I/001 “EURES tīkla darbība Latvijā”Šī gada 10.novembrī Dublinā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Īrijā rīkoja informatīvo sesiju latviešu kopienas pārstāvjiem “Ar Īrijas pieredzi Latvijā”. NVA direktore Evita Simsone un NVA direktora vietniece Kristīne Stašāne pasākuma dalībniekus informēja par NVA un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) pakalpojumiem un atbalstu remigrācijas jautājumos, situāciju darba tirgū, darba un dzīves apstākļiem Latvijā, iespējām attālināti izmantot NVA pakalpojumus tiešsaistē, piemēram, iesniegumu bezdarbnieka statusa iegūšanai iesniegt elektroniski vai meklēt piemērotu darbu Latvijā, izmantojot NVA CV un vakanču portālu.

 

Remigrācijas jautājumiem veltītajā informatīvajā sesijā piedalījās ne vien NVA, Latvijai valstspiederīgo kopienas organizāciju vadītāji un Latvijas vēstniecības Īrijā darbinieki, bet arī Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, portāla “Your Move”, kā arī dažu Latvijas pašvaldību pārstāvji. Pasākuma laikā Latvijas valsts institūciju pārstāvji ar Latvijas valstspiederīgo kopienas organizāciju vadītājiem diskutēja arī par turpmāko sadarbību diasporas uzrunāšanai par remigrācijas iespējām un iniciatīvām, lai Īrijā dzīvojošie tautieši saņemtu ticamu un kvalitatīvu informāciju gan par darba un dzīves iespējām Latvijā, gan par valsts un pašvaldību atbalstu remigrantiem.

 

 
Tiekoties ar Latvijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Īrijā Jāni Sīli un Latvijai valstspiederīgo kopienas Īrijā pārstāvjiem, Evita Simsone un Kristīne Stašāne apsprieda remigrācijas veicināšanas un turpmākās sadarbības stiprināšanas jautājumus. 

 

 

Atgādinām, ka ar latviešu kopienas organizācijām ārvalstīs un vēstniecībām NVA sadarbojas regulāri, tiek rīkotas tikšanās ar ārvalstīs dzīvojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem, kuri apsver domu tuvākā vai tālākā nākotnē atgriezties Latvijā. Tā, piemēram, šī gada 29.maijā NVA direktore Evita Simsone, NVA direktora vietniece Kristīne Stašāne un NVA īstenotā ESF projekta "EURES tīkla darbība Latvijā" vadītāja Līga Baufale Stokholmā tikās ar latviešu diasporas pārstāvjiem Zviedrijā, Latvijas vēstniecības telpās tika rīkots NVA un EURES pasākums „No vārdiem pie darbiem - iespējas ar Zviedrijas pieredzi Latvijā.” 27.oktobrī NVA direktora vietniece Kristīne Stašāne Latvijas vēstniecībā Apvienotajā Karalistē piedalījās ikgadējā latviešu kopienu organizāciju Apvienotajā Karalistē pārstāvju sanāksmē. Līdzīgi pasākumi tiks organizēti arī turpmāk, prioritāri aptverot tās Eiropas valstis, kurās dzīvo un strādā visvairāk latviešu.

Lai latviešu diasporu ārvalstīs informētu par situāciju Latvijas darba tirgū un sekmētu NVA pakalpojumu atpazīstamību, tiek īstenoti dažādi publicitātes pasākumi, tostarp NVA preses relīžu kontaktu sarakstam pievienotas latviešu portālu anglobalticnews.co.uk un baltic-ireland.ie e-adreses, līdz ar to visas NVA svarīgākās preses relīzes tiek operatīvi nosūtītas arī šiem latviešu kopienas portāliem Īrijā un Lielbritānijā. Vismaz 2 reizes gadā latviešu kopienu medijiem un organizācijām visā pasaulē tiek nosūtītas preses relīzes par situāciju un pieprasījumu Latvijas darba tirgū un NVA CV un vakanču portāla iespējām.

Ir izveidoti un izplatīti NVA EURES informatīvie materiāli latviešu valodā (infografika un buklets) ”Strādāji ārvalstīs un plāno atgriezties Latvijā”, kā arī buklets angļu valodā ”Living and working in Latvia” par dzīves un darba apstākļiem Latvijā tiem darba meklētājiem, kuri nepārvalda latviešu valodu, piemēram, Latvijas valstspiederīgo laulātie ārvalstnieki vai ārvalstīs izaugušie un tur izglītību ieguvušie Latvijas valstspiederīgo bērni. Informatīvie materiāli pieejami gan digitālā, gan drukātā formā. NVA speciālisti, tostarp EURES tīkla ietvaros, diasporas pārstāvjiem un darba meklētājiem sniedz konsultācijas par darba tirgu, dzīves apstākļiem un nodarbinātības iespējām Latvijā. NVA tīmekļvietnes EURES lapā regulāri tiek aktualizēta informācija sadaļā ”Dzīvošana un darbs Latvijā”. Savukārt NVA filiāļu mājaslapās ir atrodama sadaļa “Darba un sadzīves apstākļi”, kurā var iegūt informāciju par darba un izglītības iespējām, algām, pašvaldību pakalpojumiem attiecīgās NVA filiāles teritorijā esošajos novados. Latvijai piederīgo kopienu pārstāvjiem ir iespēja attālināti izmantot arī vairākus NVA pakalpojumus tiešsaistē. 

 

 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv