APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Viena no NVA prioritārajām mērķgrupām - jaunieši bezdarbnieki

 
2011.gada decembra sākumā NVA bija reģistrēti 15833 bezdarbnieki vecumā līdz 24 gadiem jeb 12,2% no bezdarbnieku kopskaita. Arī jauniešu bezdarbnieku skaits ir nedaudz samazinājies – 2010.gada beigās NVA bija reģistrēti 23203 bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 24 gadiem jeb 14,3% no reģistrēto bezdarbnieku kopskaita.

Lielākā daļa gados jauno bezdarbnieku nav ieguvuši profesiju, 33% ir vispārējā vidējā un 30% pamatizglītība. Profesionālā izglītība ir 21% reģistrēto jauniešu bezdarbnieku, augstākā – 9%. Lielākais reģistrēto jauniešu bezdarbnieku ar augstāko izglītību skaits ir šādās augstskolā iegūtajās profesijās: ekonomists, komercdarbības vai uzņēmējdarbības speciālists, sabiedrisko attiecību speciālists vai vadītājs, filologs, jurists.

Lai jaunieši bezdarbnieki varētu attīstīt darba iemaņas un prasmes, iegūt darba pieredzi un kļūtu konkurētspējīgi darba tirgū, NVA 2011.gadā uzsāka jaunus pasākumus jauniešiem bezdarbniekiem “Darba vieta jaunietim” un „Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam”.

Aģentūras kopš šā gada maija īstenotajā nodarbinātības pasākumā „Darba vieta jaunietim” ir iesaistīti 370 jaunieši bezdarbnieki. Pasākums tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda projekta „Kompleksi atbalsta pasākumi” ietvaros, lai integrētu jaunieti bezdarbnieku darba tirgū, vienlaikus veicinot pastāvīgas darba vietas izveidi un jauniešu pastāvīgu nodarbinātību.

Liela atsaucība ir pasākumam „Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam”, kurā jau ir iesaistījušies vairāk nekā tūkstotis jauniešu bezdarbnieku vecumā no 18 līdz 24 gadiem.
 
Aģentūra piedāvā daudzus un dažādus pakalpojumus, kas sociāli aktīvam, zināt un strādāt gribošam cilvēkam palīdzēs integrēties darba tirgū un izveidot veiksmīgu profesionālo karjeru.

Plašāka informācija par nodarbinātības pasākumiem jauniešiem NVA mājaslapas (www.nva.gov.lv) sadaļā „Bezdarbniekiem” --> „Nodarbinātības pakalpojumi” --> „Darba vieta jaunietim” vai „Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam”.

Saskaņā ar EUROSTAT datiem 2011.gada oktobrī jauniešu (vecumā līdz 25 gadiem) bezdarba līmenis Eiropas Savienībā bija 22,0%. Zemākais jauniešu līmenis vērojams Nīderlandē (8%) un Vācijā (8,5%), augstākais - Spānijā (49%) un Grieķijā (45%), Latvijā pēc EUROSTAT datiem jauniešu bezdarba līmenis 2011.gada 2.ceturksnī bija 29,7%.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv