APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Vairāk nekā 56 tūkstoši bezdarbnieku šogad ir iekārtojušies darbā

 
2011.gada 8 mēnešos darbā iekārtojušies 56 599 bezdarbnieki, kas bija reģistrējušies Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA). Pakāpeniski palielinoties pieprasījumam pēc kvalificētiem darbiniekiem, NVA reģistrēto kvalificēto bezdarbnieku skaits arvien samazinās, savukārt palielinājies tādu bezdarbnieku īpatsvars, kas nav apguvuši profesiju, kuriem ir tikai pamatizglītība vai vispārējā vidējā izglītība, vai izglītība ir pat zemāka par pamatizglītību.

Vispieprasītākie ir kvalificēti strādnieki un amatnieki. Lielākais NVA reģistrēto brīvo darbvietu skaits 2011.gada augusta beigās bija apstrādes rūpniecībā, būvniecībā, vairumtirdzniecībā, mazumtirdzniecībā, automobiļu un motociklu remonta jomā, transporta un uzglabāšanas nozarē, lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un zivsaimniecībā.

2011.gada 1.septembrī NVA reģistrēto aktuālo vakanču skaits palielinājies līdz 4508, salīdzinot ar 2011.gada jūlija beigām, brīvo darbvietu skaits pieaudzis par 366 darbvietām.

Reģistrēto bezdarbnieku vidū sadalījumā pēc pēdējās nodarbošanās 2011.gada augusta beigās visvairāk bija palīgstrādnieku, veikalu pārdevēju, apkopēju, sētnieku, automobiļa vadītāju.

Bezdarbnieku kopskaitā 2011.gada augusta beigās bija 16 844 bezdarbnieki ar augstāko izglītību: 72% sievietes un 28% vīrieši. Reģistrēto bezdarbnieku ar augstāko izglītību vidū 2011.gada augusta beigās visvairāk bija ekonomistu, inženieru, skolotāju.

Arī septembrī reģistrētā bezdarba līmenis turpina samazināties. Operatīvie dati liecina, ka augstākais reģistrētā bezdarba līmenis 19.septembrī bija Latgales reģionā – 19,7%, zemākais Rīgas reģionā – 8,7%.
 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv