APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Latvija piedalās pirmajā Eiropas darba gadatirgū strādājošo mobilitātes veicināšanai

 

Latvija piedalīsies pirmajā Eiropas mēroga darba gadatirgū, kas izcels un uzsvērs pilsoņu iespējas meklēt un atrast darbu citās Eiropas valstīs. 29.-30. septembrī Eiropas darba gadatirgus piedāvā plašu pasākumu klāstu, kas tiks organizēti vienlaikus visās 25 Eiropas Savienības (ES) valstīs, ES kandidātvalstīs, kā arī Islandē, Norvēģijā un Šveicē.

Eiropas darba gadatirgus ietvaros Latvijā 29.septembrī, pulksten 11, viesnīcā Hotel de Rome, Rīgā, Kaļķu ielā 28, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) rīkos publisku diskusiju – atklāto forumu „Kas strādās Latvijā?”, lai apzinātu viedokļus un meklētu aktuālus risinājumus nodarbinātības jautājumiem. Kādai būtu jābūt Latvijas migrācijas un nodarbinātības politikai, kā arī rīcībai darba tirgus aizsardzībā gan īstermiņā, gan ilgtermiņā? Viesstrādnieki – ieguvums vai kļūda, draudi vai atbalsts Latvijas ekonomikas attīstībai? Kā noturēt darbinieku Latvijā? Kā motivēt un mobilizēt vietējo darbaspēku?

Forumā aicinātas piedalīties visas politiskās partijas, kas kandidē 9.Saeimas vēlēšanās,valsts iestāžu amatpersonas, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība, nevalstiskās organizācijas, pašvaldības, uzņēmēji, nozaru eksperti, kā arī masu mediju pārstāvji. Diskusiju, kas notiek Eiropas Komisijas izsludinātā mobilitātes gada pasākumu ietvaros, vadīs žurnālists Jānis Domburs.

2006.gads Eiropas Savienībā ir pasludināts par mobilitātes gadu. Eiropas darba gadatirgus ir viena no šīs iniciatīvas centrālajām un galvenajām sastāvdaļām. Visa 2006. gada laikā notiek gan Eiropas līmeņa, gan arī valstiska, reģionāla un vietēja līmeņa aktivitātes ar mērķi palīdzēt eiropiešiem iegūt vairāk informācijas par iespējām strādāt ārpus savas valsts robežām un par iespējām izmainīt savu karjeru.

Vēl viena nozīmīga iniciatīva, kas notiks Eiropas gadatirgus ietvaros, ir Eiropas Mobilitātes busiņš, kas piedāvā praktiskas un brīvi pieejamas konsultācijas par EURES Mobilitātes portālu. 2006.gada 22.septembrī, izbraucot no Parīzes, busiņš devies ceļā pa Eiropu, lai apstātos vairākās pilsētās, piemēram, Ķīlē, Helsinkos, Varšavā, Prāgā, Pēčā, Milānā un 3.oktobrī arī Rīgā, Stacijas laukumā. Busiņa galamērķis – Brisele, kur tas ieradīsies 2006.gada 19.oktobrī (skat.Pielikumu).

Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls (EURES) aktīvi iesaistīts Darba gadatirgus pasākumos. EURES visiem ES pilsoņiem viņu dzimtajā valodā nodrošina tiešu pieeju visām – apmēram 1 miljonam - vakancēm, kas reģistrētas ES valstu nodarbinātības dienestos. EURES piedāvā darba meklētājiem arī iespēju ievietot savas CV tiešsaistē EURES Mobilitātes portālā, kā arī piekļūt visaptverošai un aktualizētai informācijai par dzīves un darba apstākļiem 30 valstīs. EURES tīklā darbojas 750 konsultantu, kas pārstāv visus ES reģionus un kas nodrošina palīdzību un konsultācijas strādājošajiem un viņu ģimenēm par jautājumiem, kas attiecas uz mobilitāti un pieredzi šajā jomā. Eiropas darba gadatirgus apmeklētāji varēs iegūt plašāku informāciju par EURES pakalpojumiem.

Informāciju sagatavoja:

NVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilona Jurševska

Tālr. 7021812; 26110065;

Aplūkot e-pastu

NVA Starptautiskā departamenta direktore Guntra Zariņa

Tālr. 7504860; 29213714

Aplūkot e-pastu

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv