APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA direktore piedalīsies diskusijā par cilvēku ar invaliditāti sociālās atstumtības risku mazināšanu

 

19.jūnijā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone piedalās Eiropas Sociālo tiesību pīlāra ietvaros rīkotajā diskusijā "Kā salabot salauzto sociālo taisnīgumu?", kas norisināsies Latvijas Universitātes "Microsoft" inovāciju centrā. Par cilvēku ar invaliditāti sociālās atstumtības un nabadzības risku mazināšanu spriedīs tiesībsargs Juris Jansons, Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ingus Alliks, Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja Madara Ūlande, invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" vadītājs Ivars Balodis, Latvijas Samariešu apvienības direktors Andris Bērziņš, Latvijas Paralimpiskās komitejas pārstāvis Aigars Apinis un citi. Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā sociālā tīkla "Facebook" lapā tiks nodrošināta diskusijas tiešraide.

 

2018. gada 1.ceturkšņa beigās NVA reģistrēto bezdarbnieku ar invaliditāti vidū vairāk nekā puse (59,8%) bija vecumā virs 50 gadiem, 49,1% - ilgstošie bezdarbnieki, 2,9% - jaunieši bezdarbnieki. Saskaņā ar operatīvajiem datiem šobrīd NVA uzskaitē ir 8 531 bezdarbnieks ar invaliditāti jeb 14,3% no reģistrēto bezdarbnieku kopskaita.

 

Pēdējos gados bezdarbnieku ar invaliditāti īpatsvars ik gadu pieaug. Tas daļēji ir skaidrojams ar kopējo cilvēku ar invaliditāti īpatsvara pieaugumu Latvijas iedzīvotāju skaitā, taču norāda arī uz to, ka aizvien vairāk cilvēku ar invaliditāti meklē darbu, izmantojot NVA pakalpojumus. Atgriešanās darba tirgū bezdarbniekiem ar invaliditāti ir lēnāka nekā citām bezdarbnieku mērķa grupām, tāpēc atbalsta sniegšana šai mērķa grupai piemērota darba meklējumos ir viena no NVA prioritātēm.

 

Bezdarbniekiem ar invaliditāti ir pieejami visi NVA īstenotie pakalpojumi. Ar NVA atbalstu personām ar invaliditāti ir iespēja piedalīties konkurētspējas paaugstināšanas pasākumosprofesionālajā apmācībāneformālās izglītības programmu apguvē, strādāt subsidētajās darba vietās, izmantot karjeras konsultācijas, saņemt palīdzību darba meklēšanā un reģionālās mobilitātes atbalstu, kā arī atbalstu komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai. Jaunieši bezdarbnieki ar invaliditāti piedalās Eiropas Savienības  fondu projekta "Jauniešu garantijas"  īstenotajos pasākumos, savukārt ilgstošie bezdarbnieki ar invaliditāti tiek iesaistīti ESF projekta ”Atbalsts ilgstošajiem bezdarbniekiem”  aktivitātēs, projekts piedāvā atbalsta pasākumus cilvēkiem ar atkarības problēmām, psihologa un psihoterapeita individuālās un grupu konsultācijas, profesionālās piemērotības noteikšanu sadarbībā ar Sociālās integrācijas valsts aģentūru, motivācijas programmu darba meklēšanai un sociālā mentora pakalpojumus tieši ilgstošajiem bezdarbniekiem ar invaliditāti.

 

Lai NVA varētu nodrošināt kvalitatīvus pakalpojumus bezdarbniekiem ar invaliditāti, vairākos NVA īstenotajos nodarbinātības pasākumos un apmācībās ir pieejami ergoterapeita, surdotulka un atbalsta personu pakalpojumi, kā arī, ja nepieciešams, mācību vai darba vieta tiek pielāgota konkrētā cilvēka vajadzībām.

 

2018.gada 1.ceturksnī darbā bija iekārtojušies 887 NVA reģistrētie bezdarbnieki ar invaliditāti, to skaitā 392 bija iekārtojušies darbā pēc kāda NVA aktīvā nodarbinātības pasākuma pabeigšanas. Savukārt 2018.gada 5 mēnešos darbā iekārtojušies 1484 bezdarbnieki ar invaliditāti.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv