Datums 4. oktobris, 2013
LaiksVisu dienu
Vieta Ārvalstis

Eiropas Dienu ietvaros šī gada 4.oktobrī Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā norisināsies pirmais starptautiskais vakanču gadatirgus „Sveicināti Horvātijā”, kuru organizē Horvātijas nodarbinātības dienests (HZZ) un EURES (Eiropas valstu nodarbinātības dienestu tīkls).

 

Vakanču gadatirgus tā ir darba devēju un darba meklētāju tikšanās vieta, kur ir iespējams:

  • prezentēt savu uzņēmumu un vakantās vietas tajā,
  • atrast piemērotus darbiniekus,
  • dibināt jaunus kontaktus un meklēt sadarbības partnerus.

 

Vakanču gadatirgus organizētāji sagaida atsaucību no vismaz 5 000 apmeklētājiem. Bez tam kā dalībnieki tiek aicināti Horvātijas un citu Eiropas valstu darba devēji, izglītības iestādes un organizācijas, kuru darbība ir cieši saistīta ar karjeras veidošanu un attīstību. Gadatirgū piedalīsies arī vairāku valstu EURES pārstāvji. Latvijas Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) šajā pasākumā pārstāvēs Rēzeknes filiāles konsultante EURES jautājumos Inga Gerasimova.

 

Horvātijas EURES komanda vēl pirms pasākuma piedāvā darba devējiem reklamēt esošās brīvās darba vietas vietējā mājas lapā, kā arī informēt, atlasīt un palīdzēt sagatavoties darba intervijai atbilstošus kandidātus.

Dalība izstādē un EURES piedāvātie pakalpojumi ir bezmaksas. Ceļa un uzturēšanās izdevumi darba devējiem ir jāsedz pašiem.

 

Darba devēji, kuriem ir interese piedalīties Horvātijas starptautiskajā vakanču gadatirgū, tiek laipni aicināti sazināties ar konsultanti EURES jautājumos Ingu Gerasimovu, rakstot uz e-pastu Inga.Gerasimova@nva.gov.lv vai zvanot pa tālruni 646 07807.

 

 

 

Līdz ar Horvātijas iestāšanos Eiropas Savienībā šī gada 1.jūlijā Latvijas valdība ir noteikusi, ka šīs valsts pilsoņiem Latvijas darba tirgus ir pilnībā atvērts. Latvijas darba devējam tas nozīmē, ka Horvātijas pilsoņi tāpat kā jebkuras citas ES/EEZ valsts un Šveices pilsoņi var brīvi uzsākt darba attiecības un ir pakļauti vienlīdzīgai attieksmei līdzvērtīgi vietējiem darbiniekiem attiecībā uz atalgojumu, brīvo un atpūtas laiku un citām normām darba tiesiskā regulējuma izpratnē.

 

Papildu informācija:

EURES ir Eiropas Nodarbinātības dienestu tīkls, kura uzdevums ir atbalstīt darbaspēka mobilitāti Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas valstīs un Šveicē.
NVA EURES konsultanti sniedz atbalstu, konsultācijas un informāciju par nodarbinātības iespējām un personāla piesaisti minētajās Eiropas valstīs.

EURES – Eiropas darba mobilitātes portāls www.eures.europa.eu

EURES Latvijā www.nva.gov.lv/eures