Datums 10. marts, 2016
LaiksVisu dienu
Vieta Ārvalstis

2016. gada 10.martā Munktell arenā, Eskilstunā, Zviedrijā norisināsies starptautiskais vakanču gadatirgus - Eiropas darba dienas Eskilstunā 2016, kuru rīko Zviedrijas nodarbinātības dienests [Arbetsförmedlingen], EURES Zviedrija tīkls un Eskilstunas pašvaldība.

 

Viens no pasākuma mērķiem ir nodrošināt tikšanās vietu uzņēmumiem, kam nepieciešams darbaspēks, ar privātpersonām, kas meklē darbu. Plānots, ka pasākumu varētu apmeklēt ap 3500 cilvēku.

 

Latviju Eiropas darba dienu pasākumā Eskilstunā pārstāvēs Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) EURES konsultante, kas informēs darba devējus un darba meklētājus par darba tirgus situāciju Latvijā, par darba, mācību un uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām Latvijā. 

 

Arī Latvijas darba devēji tiek aicināti iesniegt savu vakanču sludinājumus, kurus varēs piedāvāt pasākuma apmeklētājiem, lai darba devēji varētu atrast sev piemērotākos darbiniekus izstādes apmeklētāju- darba meklētāju vidū. Īpaši tiek aicināti atsaukties Latvijas darba devēji, kuriem nepieciešams darbaspēks ar zviedru valodas prasmēm. Šādā veidā Latvijas darba devējiem ir iespēja ne tikai prezentēt savas vakances un savu uzņēmumu, bet arī atrast piemērotus darbiniekus bez maksas, ja to nav iespējams izdarīt Latvijas darba tirgū.

 

Konsultante EURES jautājumos varēs pārstāvēt uzņēmuma intereses un palīdzēt darbinieku piesaistē, piedāvājot no darba devējiem saņemtās vakances un uzņēmumu profilus starptautiskā darba gadatirgus apmeklētājiem klātienē.

 

Darba devējus, kurus interesē iespēja meklēt potenciālos darbiniekus no Eiropas darba dienas pasākuma apmeklētāju vidus, tiek laipni aicināti sazināties ar konsultanti EURES jautājumos Agiju Mickeviču, rakstot uz e-pastu Agija.Mickeviča@nva.gov.lv vai zvanot pa tālruni 65435460.

 

EURES piedāvātie pakalpojumi ir bezmaksas.

 

* * *

Informācijai:

 

EURES ir Eiropas valstu Nodarbinātības dienestu tīkls, kura uzdevums ir atbalstīt darbaspēka mobilitāti Eiropā. EURES tīklu koordinē EK un pārstāv 32 valstu (visas ES valstis, kā arī Norvēģija, Islande, Lihtenšteina un Šveice) Nodarbinātības dienesti.

 

EURES tīklā visā Eiropā strādā vairāk nekā 900 EURES konsultanti, kas ir specializējušies praktiskos, juridiskos un administratīvos jautājumos saistībā ar Eiropas darba mobilitāti starpvalstu un pārrobežu līmenī.

 

Latvijā EURES tīklu pārstāv Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un tās EURES konsultanti NVA Rīgas, Liepājas, Cēsu, Rēzeknes un Daugavpils filiālēs. NVA EURES konsultanti sniedz atbalstu, konsultācijas un informāciju par nodarbinātības iespējām un personāla piesaisti Eiropas valstīs.


Saites:

www.nva.gov.lv/eures - NVA EURES konsultanti

www.eures.europa.eu– EURES – Eiropas darba mobilitātes portāls

 

 

NVA un EURES dalība Eiropas darba dienu pasākumā tiek īstenota ESF projekta Nr.7.1.2.1/15/I/001 “EURES tīkla darbība Latvijā” ietvaros.

attels