Jaunumi
Logo

ESF projekts „Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” Nr. 7.1.1.0/15/I/001  „Šajās dienās, kad valstī ir izsludināta ārkārtas situācija COVID-19 vīrusa izplatības ierobežošanai un daudziem no mums ir ilgstoši jāuzturas mājās, aicinu veltīt šo laiku arī savai pašizaugsmei, jaunu zināšanu ieguvei un jau esošo zināšanu pilnveidei. NVA visiem interesentiem piedāvā iespēju attālināti mācīties finanšu pratību un iegūt darba meklēšanā noderīgas zināšanas. Mācīties tiešsaistē var jebkurš cilvēks jebkurā vietā, ja vien ir interneta pieslēgums.

Šobrīd ikvienam no mums ir īpaši svarīgi būt zinošam gan finanšu pratībā, lai ārkārtas situācijā spētu lietderīgi plānot savu un savas ģimenes budžetu, gan darba meklēšanā, jo daudziem, iespējams, drīzumā būs jāmeklē jauns darbs,” uzsver Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone. 

E-apmācības moduļi „Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība”, “Kā veidot efektīvu darba meklēšanas stratēģiju” un „Motivācijas vēstules sagatavošana un sagatavošanās darba intervijai” ir izstrādāti NVA īstenotā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” ietvaros un, autorizējoties ar portāla Latvija.lv starpniecību, ir pieejami NVA tīmekļvietnē (http://e-apmaciba.nva.gov.lv) ne tikai NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem un darba meklētājiem, bet ikvienam, kurš vēlas pārbaudīt vai pilnveidot savas zināšanas finanšu pratībā vai darba meklēšanā. Interaktīvais elektroniskās apmācības modulis „Mana nauda šodien un rīt.

Finanšu pratība“ piedāvā iespēju apgūt zināšanas par valsts un mājsaimniecības budžeta plānošanu, ienākumu gūšanas veidiem, nodokļu nozīmi, izdevumu kontroli, kredītu būtību, finanšu dokumentu nozīmi, cenas veidošanos, finanšu sektora lomu ekonomikā un finanšu pakalpojumu veidiem, patērētāju tiesībām un atbildību, sociālās apdrošināšanas sistēmas darbības principiem u.c. Mācību vielai ir četras sadaļas: “Nauda un darījumi”, “Privāto finanšu plānošana”, “Finanšu un ekonomiskā vide. Nodokļi”, “Valsts un sociālais budžets, sociālās apdrošināšanas sistēmas darbība valstī”. Mācību saturā iekļauts gan teorētiskais skaidrojums, gan audio un video materiāli, gan dialoga simulācijas, gan pašpārbaudes iespējas. Mācību ilgums ir piecas akadēmiskās stundas, un mācības beidzot, ir jāizpilda pārbaudes tests. 

NVA elektroniskās apmācības modulis “Kā veidot efektīvu darba meklēšanas stratēģiju” jebkuram interesentam attālināti ļauj apgūt darba meklēšanas metodes, iemācīties, kā efektīvi strukturēt darba meklēšanas soļus, kā noteikt prioritātes, kā izstrādāt darba meklēšanas rīcības plānu, lai darbs būtu sekmīgi atrasts.

Mācību saturs ir sakārtots trīs sadaļās: “Darba meklēšana”, “Laika plānošana” un “Stresa vadība”. Modulis darba meklētājam sniedz ieteikumus gan savu zināšanu, prasmju un iemaņu izpētei, gan lietderīgai laika plānošanai darba meklējumos, gan palīdz pārvarēt stresu, kas var rasties bezdarba situācijā un jauna darba meklēšanas laikā. Mācību saturā iekļauti teorētiskie skaidrojumi, audio un videomateriāli, dialoga simulācijas un pašpārbaudes iespējas. Mācību vielas apguves ilgums ir 5 akadēmiskās stundas. Apgūstot darba meklēšanas prasmes, iesakām izmantot arī elektronisko mācību moduli „Motivācijas vēstules sagatavošana un sagatavošanās darba intervijai”, kā arī darba meklētāja rokasgrāmatu ”Ceļā uz darbu: soli pa solim”, kurā tiek sniegti noderīgi padomi, kā, piemēram, pareizi sagatavoties darba pārrunām, kā ģērbties, dodoties uz darba interviju, kā prezentēt sevi sarunā ar darba devēju, kā neapjukt un turpināt darba meklējumus, ja ir saņemts darba devēja atteikums.  


Uzziņai: I

espēju attālināti mācīties finanšu pratību izmantoja kopumā 30470 NVA reģistrētie bezdarbnieki un darba meklētāji: 2018.gadā – 18932, 2019.gadā– 10401 un šīgada pirmajos mēnešos - 1137. Pārbaudes testu sekmīgi ir nokārtojuši 17094 bezdarbnieki un darba meklētāji.

Efektīvas darba meklēšanas stratēģijas veidošanu attālināti mācījās kopumā 2325 NVA reģistrētie bezdarbnieki un darba meklētāji: 2019.gadā – 996, bet šīgada pirmajos mēnešos - 1329. Pārbaudes testu sekmīgi ir nokārtojuši 843 bezdarbnieki un darba meklētāji.Motivācijas vēstules sagatavošanu un sagatavošanās darba intervijai attālināti mācījās kopumā 8370 NVA reģistrētie bezdarbnieki un darba meklētāji: 2018.gadā – 3984, 2019.gadā – 3717 un šī gada pirmajos mēnešos – 669. Pārbaudes testu sekmīgi ir nokārtojuši 3608 bezdarbnieki un darba meklētāji.