Bezdarbnieki Darba meklētāji Jaunumi
Biroja telpa, teksts, NVA logo

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) bezdarbniekiem un darba meklētājiem piedāvā iespēju tiešsaistē iegūt jaunas vai pilnveidot jau esošās zināšanas, iesaistoties bezmaksas mācību programmu apguvē attālinātās izglītības platformās www.openminded.lv,  www.elementsofai.lv un www.coursera.org.

Attālinātās izglītības platformā Coursera pieejami vairāk nekā 3800 mācību kursu ap 400 dažādās specializācijas. Mācību programmas ir izstrādājušas dažādu valstu izglītības iestādes, tai skaitā pasaules pazīstamākās universitātes, mācības notiek pārsvarā angļu valodā.

Covid-19 seku mazināšanai uzsāktās iniciatīvas Coursera for Workforce Recovery ietvaros bezdarbniekiem un darba meklētājiem tiek piedāvāti arī tādi kursi, kas palīdzēs uzlabot psiholoģisko noturību, zināšanas medicīnā, sagatavoties tālākai izglītībai, iekļauties darba tirgū, pilnveidot uzņēmējdarbības un digitālās prasmes, tai skaitā apgūt darba tirgū pieprasītu profesiju pamatus, piemēram, biznesa analītiku, programmēšanu, lietotņu un tīmekļa vietņu izstrādi, digitālo mārketingu.

Piesakoties kursiem līdz šī gada 30. oktobrim un pabeidzot mācības līdz šī gada 31.decembrim, NVA klienti varēs bez maksas iegūt sertifikātu par kursu pabeigšanu.

Elements of Ai ir Helsinku universitātes un tehnoloģiju uzņēmuma “Reaktor” izstrādāts kurss, kas radīts ar mērķi iepazīstināt plašāku sabiedrību ar mākslīgā intelekta tehnoloģijām, piemēram, mašīnu mācīšanos un mākslīgajiem neironu tīkliem, to piedāvātajām iespējām un pielietojumu praksē, kā arī nākotnes perspektīvām. Sadarbības partneris - Rīgas Tehniskā universitāte. Kurss ir latviešu valodā, tā apguvei nav nepieciešamas priekšzināšanas. Pēc kursa veiksmīgas pabeigšanas tiek piešķirts sertifikāts.

Attālinātās izglītības platforma Open Minded sadarbībā ar Latvijas Universitāti piedāvā iespēju NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem un darba meklētājiem  tiešsaistē bez maksas apgūt trīs mācību kursus –"Praktiskā makroekonomika",  “Kā novērst un risināt konfliktus? Apzinātībā balstīta pieeja” un “Pareiza un moderna rakstu valoda – korektora padomi”. Lai bez maksas apgūtu kursus “Kā novērst un risināt konfliktus? Apzinātībā balstīta pieeja” vai “Pareiza un moderna rakstu valoda – korektora padomi”, tiem ir jāpiesakās līdz šī gada 30.oktobrim, mācības jāpabeidz 120 dienu laikā no uzaicinājuma e-pastā saņemšanas dienas.

Aicinām NVA reģistrētos bezdarbniekus un darba meklētājus nepalaist garām lielisko iespēju bez maksas apgūt kādu no piedāvātajām mācību programmām tiešsaistē!

Izvēlieties Jums saistošu mācību kursu un informējiet savas NVA filiāles atbildīgo darbinieku par mācību platformas un kursa izvēli!