Foto no portāla Pexels

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) bezdarbniekiem un darba meklētājiem piedāvā iespēju tiešsaistē iegūt jaunas vai pilnveidot jau esošās zināšanas, iesaistoties bezmaksas mācību programmu apguvē attālinātās izglītības platformās www.openminded.lv,  www.elementsofai.lv un www.coursera.org.

Attālinātās izglītības platformā Coursera pieejami vairāk nekā 3800 mācību kursu ap 400 dažādās specializācijas. Mācību programmas ir izstrādājušas dažādu valstu izglītības iestādes, tai skaitā pasaules pazīstamākās universitātes, mācības notiek pārsvarā angļu valodā. Covid-19 seku mazināšanai uzsāktās iniciatīvas Coursera for Workforce Recovery ietvaros bezdarbniekiem un darba meklētājiem tiek piedāvāti arī tādi kursi, kas palīdzēs uzlabot psiholoģisko noturību, zināšanas medicīnā, sagatavoties tālākai izglītībai, iekļauties darba tirgū, pilnveidot uzņēmējdarbības un digitālās prasmes, tai skaitā apgūt darba tirgū pieprasītu profesiju pamatus, piemēram, biznesa analītiku, programmēšanu, lietotņu un tīmekļa vietņu izstrādi, digitālo mārketingu. Piesakoties kursiem līdz šī gada 30. septembrim un pabeidzot mācības līdz šī gada 31. decembrim, NVA klienti varēs bez maksas iegūt sertifikātu par kursu pabeigšanu.

Elements of Ai ir Helsinku universitātes un tehnoloģiju uzņēmuma “Reaktor” izstrādāts kurss, kas radīts ar mērķi iepazīstināt plašāku sabiedrību ar mākslīgā intelekta tehnoloģijām, piemēram, mašīnu mācīšanos un mākslīgajiem neironu tīkliem, to piedāvātajām iespējām un pielietojumu praksē, kā arī nākotnes perspektīvām. Sadarbības partneris - Rīgas Tehniskā universitāte. Kurss ir latviešu valodā, tā apguvei nav nepieciešamas priekšzināšanas. Pēc kursa veiksmīgas pabeigšanas tiek piešķirts sertifikāts.

Latvijas Universitātes platformā Open Minded bez maksas ir pieejams videolekciju kurss "Praktiskā makroekonomika". Kursā populārzinātniskā veidā tiek izskaidrota makroekonomikas ietekme ikviena cilvēka dzīvē un dažādi makroekonomikas jēdzieni, tādi kā, piemēram, “procentu likme”, “cenu līmenis”, “bezdarbs un nodarbinātība”, “valūtas maiņas kurss”, “investīcijas”, “maksājumu bilance” u.c. Pasniedzēja - Latvijas Universitātes asociētā profesore Sandra Jēkabsone (Dr.oec.).

Aicinām NVA reģistrētos bezdarbniekus un darba meklētājus nepalaist garām lielisko iespēju bez maksas apgūt kādu no piedāvātajām mācību programmām tiešsaistē! Izvēlieties Jums saistošu mācību kursu un informējiet savas NVA filiāles atbildīgo darbinieku par mācību platformas un kursa izvēli!