Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti 2018

 


Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) no 17. līdz 28. septembrim rīkoja akciju “Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos,” kas norisinājās visos Latvijas reģionos, lai sekmētu cilvēku ar invaliditāti iekļaušanos darba tirgū. Atvērto durvju dienā darba meklētāji ar invaliditāti viesojās uzņēmumos un iestādēs, lai iepazītu darba vidi, darba procesu, darba kolektīvu, iespējamo profesiju un darba pienākumus, apliecinot savas profesionālās spējas un prasmes.


Pasākumā “Atvērto durvju diena uzņēmumos personām ar invaliditāti” piedalījās 65 darba devēji un 296 darba meklētāji ar invaliditāti.


Darba devēji piedāvāja iespēju darba vidē izmēģināt savas prasmes un talantus vairāk nekā 64 profesijās, to vidū tādos arodos kā, piemēram, aprūpētājs, asistents personām ar invaliditāti, automobiļa vadītājs, biroja administrators, celtnieks, datu ievades operators, dežurants, dzīvojamo māju apsaimniekošanas speciālists, fizioterapeits, galdnieks, grāmatvedis, iesaiņotājs, interešu pulciņa audzinātājs, IT drošības speciālists, kasieris, klientu apkalpošanas speciālists, konditora palīgs, laukstrādnieks, mazgātājs, mazumtirdzniecības veikala pārdevējs, pavārs, pavāra palīgs, pārdevēja palīgs, piegriezējs, programmēšanas inženieris, programmētājs, projektu asistents, sētnieks, sistēmanalītiķis, skolotāja palīgs, šuvējs, tirdzniecības zāles darbinieks, zivju apstrādātājs un citas.


Pasākuma īstenošanā iesaistījās 52 komersanti un 13 biedrības.


Vakantas bija 128 piedāvātās darba vietas, un jau akcijas laikā 8 darba meklētāji ar invaliditāti uzsāka darba attiecības. Daudzi akcijas “Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos” dalībnieki darba devējiem ir iesnieguši savas pieteikuma anketas un CV, kurus darba devēji izskatīs, izvērtēs pretendentu atbilstību veicamajiem profesionālajiem pienākumiem un vēlāk notiks darba intervijas.

 

Četras personas, kuras pagājušā gada akcijas laikā uzsāka darba attiecības, joprojām turpina strādāt uzņēmumos:


  • Ogrē pārtikas ražošanas uzņēmumā “Fazer Latvia” SIA - saiņošanas operatora profesijā – 1 persona ar invaliditāti;
  • Rīgā uzņēmumā, kas darbojas biroju administratīvās darbības jomā “Transcom Worldwide Latvia” SIA - klientu apkalpošanas operatora profesijā – 2 personas ar invaliditāti;
  • Liepājā tekstilizstrādājumu ražošanas uzņēmumā “I Cotton” SIA – iesaiņotāja (roku darba) profesijā - 1 persona ar invaliditāti.


NVA direktore Evita Simsone: “Nodarbinātības valsts aģentūra ir sava veida tilts, kas savieno darba meklētājus ar darba devējiem, un mūsu akcija ir darba meklētāja ar invaliditāti satikšanās ar darba devēju darba vidē, iedrošināšana un atbalsts, lai cilvēks ar invaliditāti varētu parādīt sevi darbā, bet darba devējs varētu novērtēt viņa prasmes un, iespējams, iegūt vērtīgu darbinieku. Piedalīties akcijā mēs aicinājām visus cilvēkus ar invaliditāti, kuri vēlējās satikties ar darba devējiem darba vidē un iegūt praktisku priekšstatu par darba iespējām. Mūsu pieredze liecina, ka cilvēki ar dažādiem invaliditātes veidiem sekmīgi strādā visdažādākās profesionālās darbības jomās. Ja darbs ir piemērots, darbinieks ar invaliditāti spēj veikt tos pašus profesionālos pienākumus, ko veic citi darbinieki, kuriem nav veselības traucējumu. Darba meklētāji ar invaliditāti ir nozīmīga darba spēka rezerve.”

 

NVA filiāles sniedz atbalstu darba devējam piemērotu darbinieku atrašanā ne tikai akcijas ietvaros, bet visa gada garumā, ja darba devējam nepieciešams aizpildīt brīvu darba vietu.

 


Darba devējs var pieteikties NVA atlases pakalpojumam brīvo darba vietu aizpildīšanai tuvākajā NVA filiālē.

Informācijai: tabula ar reģionu, novadu un filiāļu uzskaitījumu.

 
   

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv