Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

“Pasākumi noteiktām personu grupām” bezdarbnieku ar invaliditāti nodarbināšanai uz nenoteiktu laiku

 

Atbalsta pakalpojumi bezdarbniekiem ar invaliditāti, lai atvieglotu iekārtošanos pastāvīgā darbā.


1. Ergoterapeita konsultācija

Pirms darba tiesisko attiecību uzsākšanas Nodarbinātības valsts aģentūras izvēlēts ergoterapeits apsekos darba vietu un izvērtēs tās piemērotību veicamajam darbam, nepieciešamības gadījumā sniedzot ieteikumus darba vietas pielāgošanai.


2. Surdotulka pakalpojums
Pakalpojums bezdarbniekiem ar dzirdes traucējumiem saskarsmes nodrošināšanai ar darba devēju, nepārsniedzot 40 tiešā tulkojuma stundas nedēļā.

Pakalpojumu nodrošina:

  • vienu mēnesi no darba attiecību uzsākšanas dienas, ja bezdarbniekam ar invaliditāti ir vismaz trīs mēnešu darba pieredze pēdējo 10 gadu laikā vai izglītība attiecīgajā profesijā vai darba līgums slēgts par mazkvalificētu darbu veikšanu (vienkāršo profesiju darbi atbilstoši Profesiju klasifikatora devītajai pamatgrupai).
  • divus mēnešus no darba attiecību uzsākšanas dienas, ja bezdarbniekam ar invaliditāti ir mazāk nekā trīs mēnešu darba pieredze pēdējo 10 gadu laikā un nav izglītības attiecīgajā profesijā.


3. Atbalsta personas pakalpojums

Pakalpojums bezdarbniekiem ar garīga rakstura traucējumiem. Pakalpojumu nodrošina 12 mēnešus:

  • pirmajā darba tiesisko attiecību nedēļā – katru bezdarbniekam noteikto darba dienu visu bezdarbniekam nolīgto darba laiku;
  • no otrās līdz piektajai darba tiesisko attiecību nedēļai – katru bezdarbniekam noteikto darba dienu, bet ne vairāk kā trīs stundas dienā;
  • no sestās līdz devītajai darba tiesisko attiecību nedēļai – divas reizes nedēļā, bet ne vairāk kā vienu stundu katru pakalpojuma sniegšanas reizi bezdarbniekam noteiktajā darba dienā;
  • no desmitās darba tiesisko attiecību nedēļas – vienu reizi nedēļā, bet ne vairāk kā vienu stundu katru pakalpojuma sniegšanas reizi.


Atbalsta pakalpojumiem var pieteikties:
NVA reģistrēts bezdarbnieks ar invaliditāti, kurš ar darba devēju ir noslēdzis darba līgumu uz nenoteiktu laiku un kurš pēdējo 12 mēnešu laikā nav bijis nodarbināts pie konkrētā darba devēja.


Kā pieteikties atbalsta pakalpojuma saņemšanai?

  • Ne vēlāk kā vienu mēnesi pirms darba tiesisko attiecību uzsākšanas ar darba devēju, aizpildīt Iesniegumu un iesniegt to tuvākajā NVA filiālē vai nosūtīt elektroniski uz NVA filiāles e-pastu, ja iesniegums ir parakstīts ar drošu elektronisko parakstu;
  • NVA filiāle izskata bezdarbnieka iesniegumu un pieņem lēmumu atbalstīt vai atteikt atbalsta pakalpojuma nodrošināšanu, par pieņemto lēmumu informējot bezdarbnieku ar invaliditāti.


Svarīgi zināt:
NVA atbalstam vienlaikus var pieteikties arī darba devējs un saņemt dotāciju bezdarbnieka ar invaliditāti darba vadītāja atlīdzībai un dotācijai darba vietas aprīkošanai. Vairāk lasiet šeit.


Papildus informāciju par atbalsta pakalpojumu saņemšanu un nosacījumiem to saņemšanai var saņemt jebkurā NVA filiālē.


Saistošie dokumenti:

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv