Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Piedāvājot jauniešiem pirmās darba pieredzes iespējas, darba devēji iegūst perspektīvus darbiniekus

 

 ESF projekts „Jauniešu garantijas” Nr.7.2.1.1/15/I/001
PROJEKTS LĪDZFINANSĒTS JAUNATNES NODARBINĀTĪBAS INICIATĪVAS IETVAROS

 

 

Jau četrus gadus Eiropas Savienības fondu (ESF) projekta „Jauniešu garantijas” ietvaros uzņēmēji tiek aicināti pieteikties pasākumam „Pirmā darba pieredze jaunietim” un sniegt darbavietu jauniešiem bezdarbniekiem ar profesionālo vai augstāko izglītību. Kā liecina Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) iesniegtie pieteikumi, šajā gadā vērojama liela darba devēju aktivitāte. No visiem pieteikumiem, kas saņemti četru gadu laikā, gandrīz trešā daļa iesniegta šī gada pirmajā pusgadā. 

 

„Kopš uzsākām ESF projekta „Jauniešu garantijas” īstenošanu, esam novērojuši, ka darba devēji jauniešu nodarbināšanai kļūst aizvien atvērtāki. Tātad darba devēji ir novērtējuši to, ka, nodarbinot jauniešus, viņi savam uzņēmumam piesaista perspektīvus darbiniekus – strādāt gribošus, moderni domājošus, mērķtiecīgus un enerģiskus. No 2014. gada sākuma kopumā esam saņēmuši 221 darba devēja pieteikumus nodarbināt jauniešus ar profesionālo vai augstāko izglītību bez iepriekšējas darba pieredzes, turklāt 61 darba devējs ir pieteicies šogad. Darbavietas jauniešiem tiek piedāvātas visos Latvijas reģionos,” stāsta ESF projekta „Jauniešu garantijas” vadītāja Laima Mirzojeva.

 

Viens no uzņēmumiem, kas ar projekta atbalstu devis iespēju jauniešiem iegūt pirmo darba pieredzi, ir SIA „Sonido” Salaspilī, kas savā kolektīvā uzņēma trīs jauniešus, iegūstot vērtīgus darbiniekus. „Mūsu uzņēmums sniedz klientu servisa ārpakalpojumus, tādēļ mums ir nepieciešami darbinieki ar labām latviešu, angļu un krievu valodu zināšanām. Ar projekta atbalstu mums izdevās atrast jauniešus, kuriem bija tieši šādas valodu prasmes, kā arī vēlme strādāt un iegūt jaunas zināšanas. Nākotnē plānojam turpināt izmantot šo iespēju, jo kā patīkams atbalsts ir arī valsts subsīdijas,” par savu pieredzi stāsta SIA „Sonido” valdes locekle Inga Muižniece.

 

Pozitīvu pieredzi darbā ar jauniešiem ir guvusi arī uzņēmuma SIA „Lines Up” valdes locekle Inga Ulme. „Mēs nodarbojamies ar mēbeļu ražošanu, kur katram projektam vajadzīga individuāla pieeja, tāpēc darbā ir nepieciešama pieredze. „Jauniešu garantijas” ietvaros mēs jauniešiem pusgada laikā iemācām visas darba pamatiemaņas, bet pēc tam ir svarīgi, lai jaunietis būtu ieinteresēts strādāt pie savas profesionālās izaugsmes. Tie jaunieši, kuri to vēlas sasniegt, izaug par labi kvalificētiem darbiniekiem,” uzskata Inga Ulme.

 

NVA turpina pieņemt darba devēju pieteikumus, lai ESF projekta „Jauniešu garantijas” ietvaros jauniešiem sniegtu iespēju iegūt pirmo darba pieredzi. Pieteikt darbavietas jauniešiem bezdarbniekiem ar augstāko vai profesionālo izglītību var komersanti, pašnodarbinātās personas, kā arī biedrības vai nodibinājumi. Darbavietai ir jābūt izveidotai speciāli dalībai šajā pasākumā vai vakantai vismaz 4 mēnešus pirms pasākuma uzsākšanas.


Detalizētāka informācija par ESF projekta „Jauniešu garantijas” pasākumu „Pirmā darba pieredze jaunietim”: http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=1&mid=548&txt=3776

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv