APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Janvārī reģistrētā bezdarba līmenis valstī - 9,1%

 

Reģistrētā bezdarba līmenis valstī 2016. gada janvāra beigās bija 9,1%, salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, bezdarba līmenis palielinājies par 0,4% punktiem.

 

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis janvāra beigās bija Rīgas reģionā – 5,6%, bet augstākais Latgales reģionā – 19,1%. Kurzemes reģionā reģistrētā bezdarba līmenis janvārī bija 11,4%, Vidzemē – 10,0% un Zemgalē – 9,5% .

Valsts lielākajās pilsētās reģistrētā bezdarba līmenis 2016. gada janvāra beigās: Rīgā – 5,2%, Jūrmalā – 6,2%, Valmierā – 6,3%, Jelgavā – 7,8%, Ventspilī – 8,2%, Jēkabpilī – 11,6%, Daugavpilī – 11,7%, Liepājā – 11,8, Rēzeknē – 16,9%.

Janvārī pastāvīgā darbā iekārtojušies 3 809 NVA reģistrētie bezdarbnieki.

 

NVA Finanšu un attīstības departamenta direktores vietnieks, Attīstības nodaļas vadītājs Egīls Vidžups: “Bezdarba līmeņa pieaugums galvenokārt skaidrojams ar sezonālo darbu ietekmi, līdzīga tendence tiek novērota katru gadu. Lielākais bezdarbnieku skaita pieaugums nāk no būvniecības, lauksaimniecības, mežsaimniecības un ceļu būves nozarēm, kā arī transporta pārvadāšanas nozares. Lielākais reģistrēto bezdarbnieku skaita pieaugums vērojams tādās profesijās pēc pēdējās nodarbošanās kā kravas automobiļa vadītājs, palīgstrādnieks, būvstrādnieks, ceļa būves palīgstrādnieks, ekskavatora vadītājs, kūdras ieguves palīgstrādnieks. Tomēr jau februāra sākumā ir vērojama darba tirgus aktivizēšanās, un sāk pieaugt to bezdarbnieku skaits, kuri nodibina darba attiecības. Jāatzīst, ka 2016.gads ir pirmais gads pēc krīzes gadiem, kad ziemas mēnešos bezdarba līmenis saglabājas tādā pašā apmērā, kā iepriekšējā gadā. Tas apstiprina jau iepriekš paustās piesardzīgās bezdarba situācijas attīstības prognozes par reģistrētā bezdarba līmeņa stabilizēšanos.
 

 

 

 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv