Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Bēgļu un personu ar alternatīvo statusu nodarbināšana

 

 

Saskaņā ar Imigrācijas likumu tiesības uz nodarbinātību bez ierobežojumiem Latvijā ir visām personām, kuras ir ieguvušas bēgļa vai alternatīvo statusu, kā arī patvēruma meklētājiem, ja no viņiem neatkarīgu iemeslu dēļ sešu mēnešu laikā nav ticis pieņemts lēmums par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt.


NVA īstenotā projekta “Bēgļu un alternatīvo statusu ieguvušo personu integrācija Latvijas darba tirgū” darbinieki palīdzēs Jums atrast piemērotu darbinieku no bēgļu un personu ar alternatīvo statusu vidus.


Projekts “Bēgļu un alternatīvo statusu ieguvušo personu integrācija Latvijas darba tirgū” izveidots 2016.gada sākumā ar mērķi veicināt bēgļu un personu ar alternatīvo statusu iesaisti Latvijas darba tirgū. Projekta īstenošanas termiņš – 5 gadi.


KĀ DARBA DEVĒJIEM PIETEIKTIES BĒGĻU UN ALTERNATĪVO STATUSU IEGUVUŠO PERSONU NODARBINĀŠANAI?

 

1.solis
Lai pieteiktos bēgļu un alternatīvo statusu ieguvušo personu nodarbināšanai, darba devējam ir jāinformē NVA par vakanci, kurā vēlaties nodarbināt šīs personas.

 

Vakances bēgļiem vai personām ar alternatīvo statusu varat pieteikt šādos veidos:

 • Sazinoties ar projekta ”Bēgļu un alternatīvo statusu ieguvušo personu integrācija Latvijas darba tirgū” darbiniekiem: tel. 25704510,
  Aplūkot e-pastu
 • NVA filiālēs klātienē, elektroniski vai zvanot pa tālruni (NVA filiāļu kontaktinformācija pieejama sadaļā “Kontakti”).

Brīvās darba vietas pieteikšanai nepieciešams norādīt šādu informāciju:
 • Darba devēja nosaukums un reģistrācijas numurs;
 • Profesija;
 • Darbības joma;
 • Darba pienākumi un darbinieka vēlamās prasmes un kompetences;
 • Darba vietas adrese;
 • Atalgojums;
 • Brīvo darba vietu skaits;
 • Darba devēja kontaktinformācija.

 

2.solis
Projekta “Bēgļu un alternatīvo statusu ieguvušo personu integrācija Latvijas darba tirgū” specializētais konsultants ar Jums sazināsies, lai noskaidrotu detalizētāku informāciju par vakanci un piedāvātu Jums piemērotāko kandidātu.


3.solis
Projekta “Bēgļu un alternatīvo statusu ieguvušo personu integrācija Latvijas darba tirgū” specializētais konsultants kopā ar potenciālo darbinieku un, nepieciešamības gadījumā, tulku dosies pie darba devēja uz interviju un iepazīties ar iespējamo darba vietu.


4.solis
Nepieciešamības gadījumā NVA nodrošina tulku saziņai ar darba ņēmēju darba līguma slēgšanas dienā un pirmajā darba dienā.

 


 

 

Nodarbinot bēgļus un personas ar alternatīvo statusu, varat izmantot NVA atbalstu darba devējiem, iesaistoties kādā no pasākumiem:

 

Valsts valoda
Nodarbinot bēgļus un personas ar alternatīvo statusu, jāņem vērā 2009.gada 7.jūlija Ministru kabineta noteikumi Nr.733 Noteikumi par valsts valodas zināšanu apjomu un valsts valodas prasmes pārbaudes kārtību profesionālo un amata pienākumu veikšanai, pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanai un Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa iegūšanai un valsts nodevu par valsts valodas prasmes pārbaudi un Valsts valodas likuma 6.pants.


Tas nozīmē, ka privātajā sfērā bez valsts valodas zināšanu apliecības personu var nodarbināt tad, ja to darbība neskar likumīgas sabiedriskās intereses (sabiedrisko drošību, veselību, tikumību, veselības aizsardzību, patērētāju tiesību un darba tiesību aizsardzību, drošību darba vietā, sabiedriski administratīvo uzraudzību).


NVA piedāvā bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu latviešu valodas kursus 120 h apjomā katram no sešiem valsts valodas zināšanu līmeņiem. Kursus beidzot ir iespēja kārtot valsts valodas zināšanu eksāmenu Valsts Izglītības satura centrā.


Pēc pirmā līmeņa kursu beigšanas persona prot elementāri sazināties latviešu valodā.

 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv