Jaunumi
Valsts kanceleja sarunu festivālā LAMPA aicina domāt par nākotnes Latviju

Valsts kanceleja aicina sarunu festivālā LAMPA diskutēt par Latvijas nākotnei trim nozīmīgiem attīstības virzieniem – drošību, enerģētiku un vidi, kā arī ekonomikas transformāciju. Valsts kancelejas telts “Valsts māja” Cēsu pils parkā divu dienu garumā piedāvās sarunas ar nozaru ekspertiem, uzņēmējiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Iespējas domāt un izpausties būs arī festivāla mazākajiem apmeklētājiem.

Domājot par drošību, “Valsts mājas” sarunas pievērsīsies sabiedrības briedumam un noturībai pret provokācijām un manipulācijām. Ekonomikas transformācijas aspektus analizēs caur nākotnes cilvēkam vajadzīgo prasmju prizmu un vērtēs, kā Latvija spēj tikt galā ar Eiropai un plašākai pasaulei draudošiem izaicinājumiem. Savukārt enerģētikas un vides jomā sarunas vedīs zaļā kursa virzienā, cenšoties izprast, kas mums ir jāsargā un kā varam resursus izmantot gudrāk.

Meklē Valsts kancelejas telti “Valsts māja” Cēsu pils parkā ar 36. numuru un iesaisties sarunās par to, kā mums jāmaina domāšana, lai attīstītu nākotnes Latviju? Ko ekonomikas transformācijā darīs uzņēmēji, skolotāji, skolēni? Cik liela loma mums katram ir enerģētikas sistēmā? Vai var būt robežas rūpēm par vidi? Cik pieaugusi sabiedrība mēs esam? Un ko mēs varam izdarīt katrs atsevišķi un kur vajadzīgs plašāks kopdarbs?

Līdzās “Valsts mājas” programmai divu dienu garumā dažādu vecumu festivāla apmeklētāji varēs nodarboties ar robotikas izaicinājumiem, izmēģināt vides aizsargu aprīkojumu un balsot par to, kas katram nākotnes Latvijā ir svarīgākais.

Visas “Valsts mājas” diskusijas varēs skatīties arī tiešraidē Ministru kabineta Facebook kontā un YouTube kanālā, kā arī sarunu festivāla LAMPA mājaslapā. Daļai diskusiju gan klātienē, gan tiešraidē tiks nodrošināts tulkojums zīmju valodā.


“Valsts mājas” programma sarunu festivālā LAMPA:

9. jūnijā

  • plkst. 14.00-15.00 atklās diskusija “Informatīvās telpas džungļi: kas jāprot, lai tur justos droši un brīvi?”, pievērsīsies Latvijas iedzīvotāju medijpratībai un brīvas, atvērtas, iekļaujošas, taču vienlaikus drošas un pret informācijas manipulācijas riskiem noturīgas tiešsaistes vides veidošanai. (pieejams surdotulkojums)
  • plkst. 15.30-16.30 sarunu šovā ar pievienoto vērtību “Kā būt gudras un turīgas tautas daļai?” atraktīvi un ar humoru vadītā ekspertu diskusijā valsts pārvaldes puse šoreiz atradīsies klausītāju un komentētāju rindās, bet dalībnieku vidū būs tikai eksperti un “rītdienas cilvēkkapitāls” – jaunieši, meklējot atbildi, kā iespējot Latvijas cilvēkus vairāk pelnīt ar prātu jeb pēc principa “strādā gudri, nevis smagi”. (pieejams surdotulkojums)
  • plkst. 17.00-18.00 diskusijā “Zaļā kursa sadursme ar sabiedrības viedokli meklēs līdzsvaru starp kopīgām vajadzībām gan pēc infrastruktūras un enerģijas ražošanas būvēm, gan iespējami veselīgas apkārtējās vides. (pieejams surdotulkojums)
  • plkst. 18.30-19.30 diskusijā “Analoga saruna par nākotnes digitālo vērtību” tiks meklētas atbildes uz to, kā šajā dinamiskajā digitālajā laikmetā rūpēties par mūsu kādreiz un arī tagad radītajām vērtībām dažādos datu uzglabāšanas formātos, lai tās neietu zudībā? Kā atšķirt, kas no radītā ir vērtīgs šodien vai tāds kļūs nākotnē?

10. jūnijā


Valsts kancelejas divu dienu programma sarunu festivālā LAMPA top sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, Kultūras ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Ekonomikas ministriju, Klimata un enerģētikas ministriju, Labklājības ministriju, Finanšu ministriju, Tieslietu ministriju, Latvijas investīciju attīstības aģentūru, Sabiedrības integrācijas fondu, Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi, Valsts vides dienestu, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru, Sociālās integrācijas valsts aģentūru, Nodarbinātības valsts aģentūru, Eiropas komisijas pārstāvniecību Latvijā, Būvniecības valsts kontroles biroju, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Nacionālo arhīvu, Kultūras informācijas sistēmu centru, Veselības ministriju.